Dlaczego ważne są linki przychodzące

Dlaczego ważne są linki przychodzące

Odnośniki przychodzące są prawdopodobnie najważniejszymi – chociaż linki zewnętrzne i wewnętrzne także mają wpływ na naszą stronę internetową. Tymczasem to linki przychodzące są jak wotum zaufania dla naszej witryny od osoby trzeciej. To w świecie wirtualnym ogromna wartość.

Dlaczego ważne są linki przychodzące

Inne strony internetowe zawierające łącze do naszej witryny informują wyszukiwarki, że jest ona godnym zaufania źródłem. Skoro jest linkowana to znaczy, że inni użytkownicy udają się do niej w celu uzyskania niezbędnych porad i informacji.

Chociaż są one niezwykle ważne dla SEO, linki przychodzące są również jednymi z najtrudniejszych do zdobycia. Ważne jest, aby dobre linki zewnętrzne pochodziły z zaufanych witryn, a nie sztucznych linków utworzonych przez fałszywe lub spamujące witryny, takie jak:

  • sztucznie wygenerowane blogi,
  • profile mediach społecznościowych (nawet jeśli są autentyczne),
  • katalogi stron czy księgi gości.

Negatywny wpływ linków niskiej jakości

Niskiej jakości odnośniki przychodzące mogą w rzeczywistości mieć odwrotny skutek i zaszkodzić SEO. Algorytm potrafi rozp jeśli wyszukiwarka ukarze cię i przesunie wyniki w dół strony. W poprzednich latach pojawiły się powyższe, wraz z farmami linków i innymi sposobami manipulowania rankingami. Wyszukiwarki stały się mądrzejsze dla tych i innych szkicowych strategii używanych do generowania ruchu.

Google i inni nakładają obecnie kary na strony internetowe korzystające z tych technik. Dzięki aktualizacjom algorytmów na przestrzeni lat, wyszukiwarki coraz lepiej wykrywają sztuczne linki i oceniają jakość strony i odnośnika.

Jak uzyskać odnośniki przychodzące wysokiej jakości

Najlepszym sposobem na uzyskanie wysokiej jakości linków przychodzących z wiarygodnych źródeł jest tworzenie ciekawych oraz oryginalnych treści, a następnie promowanie ich, aby inni mogli je zobaczyć, przeczytać i udostępnić swoim odbiorcom. Wyszukiwarki zauważą taką aktywność. Możemy też starać się nawiązać współpracę z innymi twórcami i publikować np. gościnne wywiady.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments