Zalety linkowania wewnętrznego

Zalety linkowania wewnętrznego

Linkowanie wewnętrzne w WordPressie ma duże znaczenie. Szerzej opisywaliśmy już je na łamach naszego bloga, dzisiaj tylko podstawowe przypomnienie zalet tego działania.

Czemu linki wewnętrzne są bardzo przydatne

Oto niektóre najważniejsze powody dlaczego warto dbać o linkowanie wewnętrzne:

  • tworzą ruch na naszej stronie,
  • są swoistą mapą struktury treści – pokazują, że jest wielopoziomowa i że ma uporządkowaną zawartość,
  • wzbogacją treści,
  • wspierają zaangażowanie czytelników przez zachęcenie do przeglądania innych treści.

Budujmy rolę eksperta

Rozpocznijmy artykuł na blogu lub tekst na podstronie od wskazania własnych zasobów jako eksperta. Linki wewnętrzne powinny być wówczas pierwszym hiperłączem w treści. Jeśli będą w pierwszym akapicie, da to odnośnikowi większe szanse na kliknięcie. Pokażmy naszym czytelnikom, że możemy poszerzyć wiedzę zawartą na stronie o kolejne, własne źródła informacji. Google to także doceni.

Osadzenie i wygląd linków wewnętrznych

Linki wewnętrzne powinny być zakotwiczone w ważnych słowach albo wyrażeniach w artykule, adekwatnych do odnośnika. Należy unikać zwrotów typu kliknij tutaj, zobacz i innych ogólnych terminów lub przycisków wezwania do działania (tzw. call to action). Dobrze, aby linki były wyróżnione np. podkreśleniem lub innym, wyraźnym kolorem. To ułatwia odbiorcom kliknięcie w kolejne treści.

Podsumowując, upewnijmy się, że link wnosi wartość dodaną do naszych obecnych treści. Linkujmy to, co faktycznie jest przydatne i pomoże naszym czytelnikom w poszerzeniu wiedzy, zdobyciu nowych informacji itp.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments