Czym jest tymczasowy adres email

Czym jest tymczasowy adres email

Tymczasowy adres email (jednorazowy adres email, temp mail) to darmowa usługa poczty elektronicznej, która pozwala na założenie skrzynki jednym kliknięciem, bez podawania danych osobowych. Jednocześnie adres ten jest aktywny tylko przez określony okres czasu – np. 10-15 minut. Dzięki temu pozwala na rejestrację w różnych witrynach, do których nie chcemy mieć stałego dostępu, ale potrzebujemy kodu aktywacyjnego. Czasami jednorazowy email bywa nazywany także szybkim mailem lub 10-minutowym.

Jednorazowy email w WordPressie

Jednorazowy email może być przydatny przy testowaniu różnych funkcji naszej nowotworzonej witryny na WordPressie. Na przykład możemy zobaczyć, czy odpowiednio działa autoresponder formularza kontaktowego, jak wygląda mail ze sklepu WooCommerce lub innej usługi. Nie musimy w tym celu podawać swojej własnej skrzynki pocztowej. Nie należy używać tymczasowego (jednorazowego) adresu email do konta administracyjnego na WordPressie lub innych kont, które będą w przyszłości używane przez realnych użytkowników.

Kiedy nie używać jednorazowego maila

Nie używajmy maila jednorazowego wszędzie tam, gdzie będziemy musieli logować się ponownie i / lub do istotnych usług, takich jak np. usługi hostingowe. Tymczasowy mail nie zastąpi nam stałej skrzynki pocztowej, gdyż wygasa automatycznie po określonym okresie czasu bez konieczności jego usuwania. Jeżeli zarejestrujemy pod tym adresem konto do istotnych informacji, możemy zwyczajnie stracić do nich dostęp. Nazwy tymczasowych e-maili są w zdecydowanej większości generowane automatycznie przez system, więc możliwość użycia tej samej nazwy skrzynki pocztowej po okresie wygaśnięcia jest praktycznie niemożliwa.

Serwisy oferujące tymczasowy adres email

Wśród przykładowych serwisów oferujących darmowy, tymczasowy adres email są:

Oczywiście w sieci jest takich stron dużo więcej i najlepiej wybrać tę, która spełnia nasze oczekiwania (czyli najczęściej wybór ogranicza się do okresu czasu w jakim tymczasowa skrzynka pocztowa działa).

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments