Do czego służy główny adres mailowy (administracyjny) w WordPressie

Do czego służy główny adres mailowy (administracyjny) w WordPressie

Wielokrotnie na łamach bloga pisaliśmy o rolach użytkowników. Rola administratora jest stworzona automatycznie przy pierwszej instalacji WordPressa. Pozwala stworzyć i robić zasadniczo wszystko w naszej witrynie internetowej, od instalacji motywu i wszystkich wtyczek, po skonfigurowanie ustawień strony. Ta rola powinna być zarezerwowana dla osoby potrzebującej dostępu do całości naszego serwisu.

Warto zauważyć, że ta terminologia nie do końca jest jasna. W WordPressie możemy mieć bowiem wielu administratorów, ale jeden główny mail administracyjny, na którego przychodzą istotne powiadomienia z naszej witryny. Na potrzeby tekstu nazwaliśmy go głównym adresem mailowym.

Dodatkowy administrator a główny adres mailowy

Jak wspomnieliśmy, należy zwrócić uwagę, że tylko jeden e-mail jest głównym adresem administracyjnym. Każdy kolejny dodany użytkownik o randze admina będzie miał równie szeroki zakres możliwości działania w witrynie, ale nie będzie otrzymywał informacji o ewentualnych błędach na stronie. Możemy więc uznać, że główny email administracyjny w WordPressie powinien należeć do osoby technicznej, która będzie mogła odpowiednio zareagować w razie problemów. Jednocześnie pamiętając, że ma ona pełną władzę nad całością serwisu.

Dlaczego warto sprawdzać główny adres e-mail

Pomimo istotnej roli, praktyka wskazuje, że jako główny adres administracyjny często podawany jest przypadkowy email, należący do osoby tworzącej stronę, agencji reklamowej czy po prostu pierwszego administratora naszego WordPressa. Jeżeli tak jest i w naszym wypadku, radzimy to szybko poprawić.

Jak zmienić główny mail administracyjny

Aby zmienić e-mail należy przejść do działu w Kokpicie Ustawienia -> Ogólne i wpisać odpowiedni adres, jednocześnie usuwając dotychczasowy.

Dopiero po potwierdzeniu nowego adresu przez odbiorcę (otrzyma on maila z odpowiednim linkiem), zmiana zostanie zatwierdzona. Jeżeli nowy adres e-mail nie zostanie potwierdzony, nie ma możliwości podmiany maila administracyjnego (od strony Kokpitu). Dodanie innych użytkowników na prawach administratora, nie wpływa na zmianę adresu mailowego głównego admina.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments