Czym jest przypięty wpis w WordPressie

Czym jest przypięty wpis w WordPressie

Przypięty (przyklejony) post w WordPressie jest wyróżnionym wpisem, który pokazuje się na samej górze wpisów. O tym, jak przypinać wpisy pisaliśmy w artykule o przyklejonych postach. Dziś rozszerzymy trochę zawarte w nim informacje.

Dlaczego tak ważne jest przypinanie postów

Przypięcie może objąć szczegółowe artykuły, obszerne przewodniki i najpopularniejsze wpisy. Jednym słowem wszystko to, co użytkownik powinien zobaczyć na samej górze spisu postów, aby zostać na naszej stronie na dłużej. Nawet jeśli nie tworzymy chwilowo nowych treści, warto zerknąć do archiwum. Wyszukajmy evergreen content i wydobądźmy go na światło dzienne.

Czym są treści ważne z uwagi na czas publikacji

Innym rodzajem postów, które możemy przykleić, są posty związane z czasem, takie jak aktualizacje produktów, ogłoszenia, promocje itp.

Załóżmy, że ogłaszamy ważną aktualizację produktu za pośrednictwem swojego bloga, wtedy chcemy, aby użytkownicy zobaczyli ją tak szybko, jak to możliwe. Podobnie, jeśli prowadzimy ważną relację przez cały miesiąc, będziemy chcieli, aby wszyscy widzieli ją na bieżąco. Po wygaśnięciu tzw. przydatności czasowej informacji możesz je zastąpić nowymi, przyklejonymi postami.

Jak graficznie wyróżnić przypięty wpis

Przypięty wpis, aby był lepiej widoczny warto odróżnić od innych za pomocą wyjątkowego obrazka wyróżniającego. Jeśli nasze obrazki to zdjęcia, to warto zastosować inną tonację zdjęcia lub dodać np. obramowanie lub duży nagłówek. Wszystko oczywiście zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments