Co zrobić, kiedy wtyczki nie ma w repozytorium

Co zrobić, kiedy wtyczki nie ma w repozytorium

Przyjęło się, że wtyczki do WordPressa pobiera się z repozytorium. Nie zawsze jest to jednak prawda. Co zrobić, kiedy pluginu nie można znaleźć w repozytorium. Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, które należy przeanalizować, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemu.

Wtyczka jest płatna

Płatne wtyczki np. z Envato Market nie zawsze są do pobrania z repozytorium. Często należy po zakupie pobrać paczkę i zainstalować plugin manualnie. Niekiedy podstawowe wersje wtyczek są dostępne i dopiero po instalacji z repozytorium informują o konieczności zakupu pełnej wersji. Wszystko zależy jednak od autora pluginu. Dlatego nie martwmy się, jeżeli nie znajdujemy płatnej wtyczki wyszukując ją w repozytorium, ale sprawdźmy przy zakupie czy jest aktualizowana i ma dobre opinie. Wykonajmy snapshot i instalujmy ręcznie bez obaw.

Wtyczka zmieniła nazwę

Wtyczka mogła zmienić nazwę i nie występuje już pod starą. Chociaż często twórcy pozostawiają w nawiasie poprzedni tytuł, nie jest to regułą. Jeśli nie możemy wyszukać pluginu bezpośrednio w repozytorium, spróbujmy najpierw ustalić poprawną nazwę korzystając z Google.

Przykład wtyczki, która zmieniła nazwę

Wtyczka usunięta – nie jest dalej rozwijana

Nierozwijane pluginy są usuwane (chociaż nie zawsze!) z repozytorium. Należy wtedy znaleźć zamiennik wtyczki z uwagi na bezpieczeństwo, ale także na prawidłowe działanie. Niestety, brak aktualizacji przez twórców ma bardzo duże znaczenie dla naszych stron internetowych.

Podsumowując – brak wtyczki w repozytorium nie oznacza, że nie należy jej instalować. Zawsze jednak trzeba uwzględnić źródło jej pochodzenia, aktualność itp.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments