Checklista – dlaczego strona nie jest zaindeksowana w Google

Checklista – dlaczego strona nie jest zaindeksowana w Google

Założenie własnej strony nie jest gwarancją, że pojawi się ona w wyszukiwarce. Hosting JDM.pl sam z siebie nie blokuje pokazywania się strony w wyszukiwarce. Aby upewnić się, że spełniliśmy wszystkie najważniejsze warunki, zapraszamy do zapoznania się z naszą checklistą.

Celowe wyłączenie z indeksowania

Sprawdzamy, czy nie odhaczyliśmy opcji Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny. Znajdziemy tę opcję w Kokpicie w menu Ustawienia w dziale Czytanie. Domyślnie ta opcja nie jest zaznaczona. Często jednak zdarza się, że agencja tworząc stronę na zlecenie, ją odhacza, aby kopia robocza nie trafiła do indeksu.

Czy nie wyłączyliśmy indeksowania w opcjach Yoast SEO lub innej podobnej wtyczce.

Pojedyncze strony można wyłączyć z indeksowania w niektórych wtyczkach. Pisaliśmy o tym w cyklu artykułów o Yoast SEO.

Czy jest wygenerowana mapa strony

Następnym krokiem jest sprawdzenie, czy istnieje mapa strona. Mapy strony są domyślnie tworzone w WordPressie, ale mogą być także nadpisane przez mapy strony stworzone poprzez wtyczkę Yoast. Mapa strony pomaga w pokazaniu Google, jaka jest struktura naszych stron i wpisów.

Czy strona jest dodana przez Google Search Console

Sprawdźmy czy strona jest dodana w Google Search Console. Dzięki konsoli zobaczymy, czy nie ma żadnych dodatkowych błędów. Poza tym ta bezpłatna usługa, która pomaga monitorować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.

Sprawdźmy czy domena nie jest na czarnej liście

Możemy użyć narzędzia VirusTotal, aby sprawdzić czy nasza domena nie jest wykluczona z wyników Google np. przez zawirusowanie. Jeżeli wynik będzie niepokojący, warto zwrócić się do specjalisty. Przypominamy, że żadne wtyczki bezpieczeństwa ani skanery nie zapewnią nam optymalnej ochrony. Tak samo przywrócenie strony z backupu nie będzie remedium na zawirusowanie.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments