Sprytne użycie hashtagu w Gutenbergu

Sprytne użycie hashtagu w Gutenbergu

Edytor blokowy Gutenberg ma kilka mniej znanych funkcji, które jednak mogą znacząco wpłynąć na przyśpieszenie naszej pracy. Tak jest chociażby z użyciem znaku # (hashtagu). Ponieważ niektóre naciśnięcia odpowiednich klawiszy informują edytor bloków WordPress, aby dodał określone formaty, warto zastosować ten trick z użyciem #.

Jaki sens ma dodawanie # w edytorze blokowym

Zwyczajne wpisanie # i naciśnięcie spacji powie Gutenbergowi, że chcemy, aby ta linia była nagłówkiem H1, podczas gdy ##, po którym następuje spacja, da nam H2. Prawda, że proste? Analogicznie użycie trzech hashtagów w jednej linii przełączy nas na blok H3 itd., aż do H6 (więcej o nagłówkach w WordPressie). Pamiętajmy, że taki skrót jest aktywowany przez naciśnięcie spacji, a nie naciśnięcie „Enter”. Oczywiście po wciśnięciu spacji znak # sam znika i nie ma konieczności jego kasowania.

Hashtag to nie jedyny tego typu skrót, z którego możemy korzystać w edytorze blokowym.

Inne przydatne skróty:

1. lub 1) oraz spacja – tworzy listę uporządkowaną (ponumerowaną);
* lub – pozwoli utworzyć listę nieuporządkowaną (wypunktowaną);
> pozwoli stworzyć blok z cytatem.

Korzystanie z takich skrótów może bardzo przyspieszyć pracę z tekstem, bo nie jesteśmy zmuszeni do przekształcania bloków w inne, ale robi się to niejako automatycznie. Dzięki temu możemy się skupić na płynnej pracy z tekstem.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments