Social media a WordPress

Social media a WordPress

Łączenie social mediów ze stroną na WordPressie to zagadnienie, które często przewija się na forach dyskusyjnych. Co do zasady mamy trzy możliwości spięcia kanału w social mediach ze stroną:

  • za pomocą linku,
  • za pomocą kodu,
  • za pomocą wtyczki.

Metoda, którą wybieramy jest zależna od rodzaju social mediów (np. Instagram, Facebook), ale także od sposobu, w jakim chcemy wyświetlić treści. Każdy wybór ma swoje plusy i minusy, które przedstawiamy poniżej.

Social media za pomocą linku

Najprostsze i skuteczne rozwiązanie. Link możemy wkleić w gotowe miejsce na motywie (coraz więcej motywów udostępnia ikony social mediów w górnym pasku) lub podłączyć pod ikony np. w dziale kontakt. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie obciążamy naszej strony zaciągając dane z innych kanałów, minusem, że nie prezentujemy zawartości social mediów bezpośrednio w naszej witrynie WordPressa.

Oto przykład połączenia za pomocą ikonki w widżecie w pasku górnym strony internetowej:

Lub w dziale kontakt, jako element treści podstrony:

Social media za pomocą kodu

Niektóre kanały np. Facebook dają możliwość pobrania treści za pomocą wklejonego kodu, który znajdziemy w dziale dla developerów lub pod każdym wpisem rozwijając opcję osadź. Kod ten możemy osadzić wklejając go np. w widżet HTML.

Przykład kodu:

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fjdmpl%2Fposts%2Fpfbid02ZsQqEVcTXD2mvqC5QUj4W3aYRM7KmtsAdsQa1msKKJL4ZY6DmZA3nXsqpkXL4Kkgl&show_text=true&width=500" width="500" height="500" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Efekt:

Social media za pomocą wtyczki

Teoretycznie bardzo wygodne rozwiązanie, ale niesie ze sobą kilka niebezpieczeństw m.in. w razie braku aktualizacji często wtyczka wypina się i nie pokazuje aktualnych danych; pobieranie dużej liczby informacji obciąża naszą stronę. Jest to jednak rozwiązanie, które pozwala np. zaprezentować wpisy z Instagrama w takiej formie, jak na poniższym przykładzie:

Dlatego, jeżeli interesuje nas to rozwiązanie, powinniśmy przyjrzeć się np. pluginowi Smash Balloon Social Photo Feed. W wielu wypadkach w zupełności wystarczy jego bezpłatna opcja. Pamiętajmy, że aby skorzystać z tego rodzaju pluginu, musimy podać hasło do swojego konta na Instagramie. Nie udostępniajmy więc tego rodzaju informacji przypadkowym osobom.

Niezależnie, jaki sposób prezentacji informacji wybierzemy, pamiętajmy, aby był to tylko dodatek dla naszej strony. Social media nie wpływają na pozycjonowanie w taki sposób, jak dobrze napisane oraz regularnie publikowane posty blogowe. Skupmy się też na tym, aby social media nie zabierały nam uwagi użytkownika, który zamiast odwiedzać kolejne działy naszej witryny, skupi się na eksploracji kanałów, do których linkujemy.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments