Jaki jest najlepszy motyw do WordPressa

Jaki jest najlepszy motyw do WordPressa

Czy idealny motyw do WordPressa istnieje? A może jest jakaś grupa motywów, która stanowi absolutne must-have. Przyjrzyjmy się temu dokładnie.

Motyw czy szablon – jaka jest różnica

Wbrew pozorom motyw a szablon to spora różnica. Szablon (template) odnosi się do układu pojedynczej strony (np. szablon strony kontaktu), natomiast motyw (theme) odpowiada za wygląd całej naszej witryny. Rozróżnienie jest istotne zwłaszcza, kiedy poszukujemy informacji lub chcemy opisać innym użytkownikom WordPressa nasz problem.

Motyw płatny czy bezpłatny

Nie ma tutaj jednej, właściwej odpowiedzi. Płatne oraz darmowe motywy mają swoich zwolenników oraz przeciwników, natomiast prawda jest taka, że należy wybrać motyw, który odpowiada naszym potrzebom. Jakie są najważniejsze różnice między motywem płatnym a darmowy?

Płatny motyw – powinien oferować wsparcie, gdyż płacisz za support, który odpowie na nurtujące pytania, pomoże Ci rozwiązać problemy itp. Pamiętaj, że jednak ta pomoc często nie jest dożywotnia. Za jej okres płacisz określoną kwotę. Bezpłatne motywy, jak i te płatne są jednakowo barczone ryzykiem dezaktualizacji lub zawieszenia dalszego rozwoju.

Płatne motywy są w pełni funkcjonalne, nie potrzebują dodatkowych opcji (a przynajmniej nie powinny). W wypadku darmowych jest różnie – niektóre są bardzo dobrze rozwijane w wersji bezpłatnej, inne jednak są zdecydowanie lepsze w wersji PRO. Tak naprawdę od nas zależy, czy wybieramy coś z bezpłatnych propozycji czy chcemy kupić motyw.

Cechy dobrego motywu

Dobry motyw:

  • musi być aktualny i na bieżąco rozwijany,
  • powinien spełniać nasze wymagania,
  • powinien mieć odpowiednią dokumentację.

Sprawdźmy też, jakie dany motyw ma opinie użytkowników – to ważne, bo oni testowali już go w praktyce. To pomoże zaoszczędzić Wam czas. Jeśli wybrany motyw jest płatny, zerknijmy jak support reaguje na pytania użytkowników. Jeśli często przewija się opinia o braku kontaktu z supportem, zastanówmy się, jaki będzie to miało wpływ na nas. Warto też dokładnie obejrzeć demo, a po wgraniu przyjrzeć się wyświetlaniu na urządzeniach mobilnych.

Na pytanie, czy istnieje idealny motyw nie ma jasnej odpowiedzi. Idealny motyw to po prostu ten, który spełnia oczekiwania nasze i użytkowników. Powinien się szybko ładować, chociaż czas ładowania jest również związany z infrastrukturą hostingu. Czytelna dokumentacja ułatwi nam obsługiwanie i nanoszenie zmian. Ile osób – tyle opinii. Sprawdzajmy dokładnie, jaki motyw chcemy wybrać, nie sugerując się jedynie jego wyglądem.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments