Różne lokalizacje menu w WordPressie

Różne lokalizacje menu w WordPressie

Menu nawigacyjne to lista linków prowadzących do ważnych obszarów naszej witryny. Ułatwiają odwiedzającym znalezienie interesujących treści, co może zwiększyć liczbę odsłon i zmniejszyć współczynnik odrzuceń w WordPressie. To po prostu główna nawigacja naszej strony.

Od czego zależy lokalizacja menu w WordPressie

Dokładna lokalizacja menu będzie się różnić w zależności od motywu WordPressa. Większość motywów ma kilka opcji, więc możemy tworzyć różne menu i wyświetlać je w różnych miejscach. Innymi słowy od twórców motywu zależy to, jak i gdzie naszemu menu będzie wyświetlane. Dlatego, jeżeli bardzo zależy nam na konkretnych rozwiązaniach – sprawdźmy dokumentację motywu lub przejrzyjmy opcje po jego zainstalowaniu.

Niekiedy w opcjach motywu będzie możliwość włączenia / wyłączenia konkretnych ustawień menu. Dlatego zawsze nim przejdziemy do konkretnych ustawień, sprawdźmy czy nie możemy czegoś dodatkowo pozmieniać.

Jak sprawdzić, gdzie wyświetla się menu

Aby zobaczyć, gdzie możemy wyświetlić menu w bieżącym motywie WordPress, po prostu przejdźmy do Wygląd -> Menu, a następnie spójrzmy na sekcję Wyświetl lokalizację

Tutaj możemy wybrać lokalizację, dla której wyświetli się dane menu. Może to być na przykład stopka (dół strony) czy górny pasek (najczęściej umiejscowiony na samej górze, powyżej loga).

Czy jedno menu może być wyświetlane w różnych lokalizacjach

Tak, nie ma przeszkód, aby wyświetlić jedno menu w różnych lokalizacjach. W tym celu zaznaczamy wszystkie, które potrzebujemy i zapisujemy nasz wybór. Zwróćmy uwagę, że czasami możemy (jak na screenie powyżej) móc wybrać menu, które będzie się wyświetlać jedynie na urządzeniach mobilnych. Jest to bardzo wygodne w sytuacji, gdy np. nie potrzebujemy pokazywać wszystkich opcji, bo część jest dostępna z innego poziomu. Przykładem może być koszyk w wersji w mobilnej sklepu WooCommerce, który wyświetli się w innym miejscu niż menu górne strony.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments