Roundcube Webmail – oswój maila cz. 2

Roundcube Webmail – oswój maila cz. 2

Oto drugi z cyklu artykuł dotyczący Roundcube’a. Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią naszego przewodnika.

Efektywne zarządzanie folderami

Porządkowanie poczty w Roundcube’ie jest proste. W części Ustawienia znajdziemy zakładkę Foldery. Domyślnie mamy w niej zawarte podstawowe i nieusuwalne foldery poczty, takie jak: Odebrane, Wysłane, Spam oraz Kosz. Przełączniki po prawej stronie, które pozwalają na wyłączenie folderu, w tym wypadku nie będą aktywne (nie sugerujcie się niebieskim kolorem). Ten zestaw folderów jest stale widoczny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać własne.

Aby móc dodać dodatkowy folder, posłużyć się należy ikonką Utwórz w prawym, górnym rogu. Dzięki niej zyskujemy dostęp do kilku opcji.

Jak wspomnieliśmy, możemy stworzyć własne foldery, ale także je zhierarchizować dodając foldery nadrzędne. Poniżej przykład takiego zastosowania w praktyce.

Najpierw tworzymy folder Praca, do którego przypisujemy inne foldery (nowe zlecenia, maile od szefa, maile od księgowej). Zależnie od tego, który foldery potraktujemy jako nadrzędny, możemy stworzyć rozbudowaną hierarchię, czyli tzw. drzewko.

Zauważmy, że przełączniki przy nowych folderach stały się aktywne, teraz bez problemu ukryjemy to, co uznamy za nieistotne. Przy każdym folderze zawarta jest też informacja o liczbie wiadomości oraz ich rozmiarze. Zmiana kolejności folderów odbywa się na zasadzie przeciągnij i upuść (drag nad drop). Podobnie sprawa ma się przy segregowaniu wiadomości.

Posegregowaliście już swoją pocztę? 😉

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments