Regulaminy w WooCommerce – dobre praktyki

Regulaminy w WooCommerce – dobre praktyki

Przedstawiamy zestaw dobrych praktyk w zakresie regulaminów w WooCommerce. Regulamin sklepu jest niezbędny do legalnie prowadzonej sprzedaży, a także wymagany m.in. przez operatorów płatności na etapie weryfikacji i akceptacji naszego sklepu internetowego.

1. Regulamin powinien być skonsultowany u prawnika

Jeżeli nie masz wiedzy prawniczej, masz dwie możliwości: możesz zakupić pakiet regulaminów u prawnika (np. jako wzory do samodzielnego uzupełnienia) lub zlecić przygotowanie gotowego tekstu. Te dwie opcje różnią się przede wszystkim kosztem, ale również nakładem samodzielnej pracy, jaką musimy wykonać. Nie ma tu jednak gorszych i lepszych rozwiązań. Sprzedawane wzory są z reguły dostarczane z bogatym objąśnieniem, które pomaga je wypełnić nawet całkowitym żółtodziobom.

2. Regulamin powinien być aktualizowany

Wraz ze zmianami przepisów, warto sprawdzać, czy nie musimy zaktualizować naszego regulaminu. O wszystkich istotnych zmianach dowiesz się od prawnika, możesz też podglądać inne znany e-sklepy, ale pamiętaj nie oznacza to, że należy kopiować ich rozwiązania. Sprawdzajmy również, czy nasze dane są aktualne.

3. Dobre miejsce to podstawa

Regulamin powinien był łatwo odnajdywalny na naszej stronie. Dobrą praktyką jest umieszczenie odnośnika w stopce strony, tak aby klienci mieli do niego dostęp z każdej podstrony. Pamiętajmy, że niekiedy landingi sprzedażowe usuwają wyświetlanie stopki, co nie zwalania nas z obowiązku ręcznego podlinkowania regulaminu.

4. Jak dodać akceptację regulaminu.

Co istotne WooCommerce umożliwia nam wyświetlenie checkboxa, którym potwierdzimy akceptację regulaminu w trakcie składania zamówienia. Najpierw tworzymy stronę o nazwie np. Regulamin, gdzie wklejamy treść regulaminu. Zadbajmy o to, aby formatowanie było prawidłowe, a strona wizualnie pasowała do całości sklepu. Następnie przechodzimy do Wygląd -> Dostosuj -> WooCommerce -> Zamówienia i wybieramy utworzoną przez nas przed chwilą stronę przy opcji Strona Regulaminu. I gotowe!

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments