Przekierowania 301 oraz 302

Przekierowania 301 oraz 302

Kiedy używać i jakich przekierowań? Przekierowanie to informacja dla przeglądarki, że to co jest szukane (dany zasób np. podstrona) zostało przeniesione w inne miejsce oraz dokąd. Poniżej wyjaśniamy podstawy użycia dwóch najpopularniejszych typów przekierowań 301 oraz 302.

Przekierowanie 301

Przekierowanie 301 – informuje przeglądarkę, że zasób został przeniesiony permanentnie. Bot Google interpretuje to prawidłowo i indeksuje nowy adres. Przekierowanie 301 możemy użyć np. przy stałej zmianie domeny na inną. Kierujemy wówczas ruch ze starej strony na nową. Innym przykładem użycia jest podmiana podstrony na inną np. z podstrony /o-nas/ na /o-firmie/.

Przekierowanie 302

Przekierowanie 302 – jest przekierowaniem tymczasowym. Bot Google nie będzie go indeksował, a przeglądarka go nie zapamięta. Przekierowanie 302 stosujemy relatywnie rzadko – z reguły kiedy chcemy skierować ruch na inną podstronę bądź stronę tylko przez pewien okres czasu.

Przekierowania 301 oraz 302 – jak je ustawić

Aby prawidłowo ustawić przekierowania możemy skorzystać z wtyczki Redirect Redirection. Posiada ona opcje dla zaawansowanych użytkowników, dzięki którym ustawimy np. zasady włączania i wykluczania: zalogowani/niezalogowani użytkownicy, określona rola użytkownika, link, z którego nastąpiło przekierowanie i wiele innych. Jeżeli nie chcemy korzystać z wtyczki, w przypadku klientów JDM.pl polecamy napisać zgłoszenie z dokładnym opisem przekierowań, które potrzebujemy.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments