Osadzanie map Google w WordPressie za pomocą bloku Spectra

Osadzanie map Google w WordPressie za pomocą bloku Spectra

Wiele miesięcy temu na łamach naszego bloga omawialiśmy kwestię osadzania map Google. Pojawiła się jednak kolejna, ciekawa opcja, którą warto znać. Jest to osadzanie mapy za pomocą odpowiedniego bloku we wtyczce Spectra.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że ten blok używa klucza API Spectra do wyświetlania mapy. Nie musimy więc tworzyć własnego klucza API ani martwić się o jego odnowienie. Po prostu wybieramy blok mapa i w parametrach po prawej stronie wpisujemy:

  • adres,
  • powiększenie mapy,
  • wysokość mapy (możemy edytować dla danego typu ekranu, klikając symbol monitora),
  • język, w którym wyświetlają się komunikaty.

W opcjach zaawansowanych bloku możemy dodatkowo zdecydować, czy chcemy mapę ukryć lub wyświetlić na danym typie ekranu, dodać kotwicę lub własny css, a także ustawić z-index. Właściwość z-index definiuje kolejność elementu. Element o większej liczbie zawsze znajduje się nad elementem o niższej liczbie. Wszystko to przyda się w pozycjonowaniu mapy dla bardziej zaawansowanych projektantów.

Blok, który omawiamy ma analogiczne ustawienia dla tych, które znajdziemy w Elementorze. Z uwagi na specyfikację map Google, trudno tu jednak szukać własnych znaczników czy możliwości wprowadzania bardziej zaawansowanych zmian.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments