Oczekuje na przegląd lub wersja robocza – jaka jest różnica w WordPressie?

Oczekuje na przegląd lub wersja robocza – jaka jest różnica w WordPressie?

Różne statusy wpisów w WordPressie mogą być niejasne dla początkujących użytkowników. O ile opublikowany post czy szkic jest dosyć oczywistym rozwiązaniem, o tyle WordPress proponuje nam również opcję Oczekuje na przegląd.

Różnica między statusem oczekuje na przegląd a szkicem

Różnica między „Oczekuje na przegląd” a „Wersją roboczą” ma znaczenie tylko dla współtwórców . Wynika to z faktu, że użytkownicy z rolą subskrybenta nie mają możliwości pisania postów (omawialiśmy wcześniej role użytkowników w WordPressie). A użytkownicy o wyższych rolach, takich jak autor, mają możliwość publikowania własnych postów.

Redaktorzy i administratorzy mogą łatwo zobaczyć wszystkie posty i strony ze statusem „Oczekuje na przegląd”. Dzięki temu mogą zobaczyć, które posty mogą edytować i publikować. Aby ustawić ten status należy odhaczyć opcję w bocznym panelu wpisu:

Widoczność wpisu, który oczekuje na przegląd

Widoczność postu zależy od tego, co dalej po odhaczeniu opcji Oczekuje na przegląd zrobimy w dalszej kolejności. Możemy opublikować wpis lub zapisać go, jako oczekujący. W tym drugim wypadku nie pokaże się on na blogu, analogicznie do szkicu.

Natomiast w Kokpicie będzie widoczny status jako Oczekujący.

Jeśli opublikujemy wpis mając odhaczoną opcję Oczekuje na przegląd, nie ma to żadnego znaczenia. Nie będzie się wyświetlał żaden komunikat, ani nic podobnego. Status oczekujący zniknie i nie będzie widoczny także z poziomu Kokpitu.

Możliwość dodania Oczekuje na przegląd do opublikowanych postów

Dla opublikowanych wpisów nie istnieje opcja Oczekuje na przegląd. Jeśli chcemy ją dodać, musimy przekształcić opublikowany wcześniej wpis w szkic. Wówczas opcja na nowo się pojawi, jednakże post zniknie dla naszych czytelników.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments