Nietypowe domeny

Nietypowe domeny

Wybór odpowiedniej nazwy domeny pomoże odpowiednio zaprezentować tożsamość naszej marki i przyciągnąć więcej klientów. Jednakże, ponieważ miliony domen są już zarejestrowane, znalezienie najlepszej może być trudne. O wyborze odpowiedniej domeny pisaliśmy na blogu JDM.pl wielokrotnie.

Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na bardziej nietypowe domeny – czyli rzadsze rozszerzenia, które jednak warto stosować.

Wybór domeny

istnieje kilka zasad, które pomogąwybrać właściwą nazwę domeny i sprawić, że nasza witryna na WordPressie będzie bardziej zapadająca w pamięć. Należą do nich:

  • domena krótka i łatwa do zapamiętania,
  • domena zapadająca w pamięć,
  • bez zbędnych liczb czy myślników,
  • łatwa do wymówienia,
  • pasująca do marki lub obszaru zainteresowań.

Rzadkie rozszerzenia

Rzadkie rozszerzenia to takie, które nie są najbardziej popularne jak .com, .net czy .org. Nawet dla danego kraju domena z rozszerzeniem z bardziej egzotycznego miejsca może być ciekawa.

Rozszerzenia takie jak .com lub .net, umieszczane na końcu adresów internetowych mogą mieć one określone zastosowania, dlatego warto sięgnąć po nietypowe, ale odpowiednie dla naszej działalności. Rozszerzenie domeny .com jest zdecydowanie najpopularniejsze, ale uzyskanie krótkiej i zapadającej w pamięć nazwy domeny .com może być trudne, ponieważ istnieje już od tak dawna.

Dostępnych jest jednak mnóstwo innych rozszerzeń domen, więc dlaczego nie rozważyć czegoś innego niż .com? Istnieją rozszerzenia geograficzne, takie jak .london, oraz rozszerzenia branżowe, takie jak .auto.

Aby wybrać to nietypowe rozszerzenie, warto wcześniej zerknąć na listę, która stale się poszerza. Możemy użyć takich nowości, jak na przykład stosunkowo młoda domena .dev.

Na co zwrócić uwagę wybierając nietypowe rozszerzenie

Sprawdźmy, czy będzie one proste do wymówienia i zapisania w języku naszej grupy docelowej. Chociażby domena .coffee może dostarczać niektórym powodów do zmartwień (ile razy f, ile razy e?). Dodatkowo sprawdźmy cenę u operatora, a także kwotę do przedłużenia za rok. Niewarto być zaskoczonym.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments