Domena .dev – czy warto?

Domena .dev – czy warto?

Domena .dev to nowość na rynku domen, jest ona dostępna do powszechnej rejestracji od 28.02.2019 roku. To ciekawe rozszerzenie, które swój początek bierze od słowa angielskiego development, które oznacza rozwój. To bezpieczna domena dla programistów, technologii oraz wszystkich osób i firm związanych z rozwojem. Od języków programowania przez narzędzia, platformy, aż po blogi – .dev może pomieścić wszystkie interesujące rzeczy, które tworzysz. Idealne rozwiązanie dla osób twórczych i kreatywnych. Skąd jednak moda na nowe rozszerzenia?

new TLD – znajdź coś dla siebie

Nowe domeny najwyższego poziomu (new TLD) pojawiły się po raz pierwszy w 2012 roku i ich pula jest powoli powiększana. Bez trudu możesz zarejestrować już nazwy w takich rozszerzeniach jak np. .blog, .page czy .travel Ich pojawienie się spowodowane było zapotrzebowaniem na nowe nazwy, ale i postulatami o to, aby sieć naturalnie się rozwijała. Szybko zyskały rzesze zwolenników, zwłaszcza wśród osób, które chciały się wyróżnić na tle popularnych domen globalnych i krajowych.

Dlaczego warto zarejestrować domenę .dev?

Bezpieczeństwo

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Domena najwyższego poziomu .dev jest zawarta na liście wstępnego ładowania HSTS (HSTS to inaczej nakaz używania HTTPS, czyli bez SSL domena .dev nie będzie aktywna). W praktyce oznacza to, że protokół HTTPS jest wymagany dla wszystkich połączeń do stron .dev, bez potrzeby indywidualnej konfiguracji HSTS. Bezpieczeństwo jest po prostu wbudowane.

Pamiętaj, że wraz z naszym hostingiem otrzymujesz darmowy certyfikat SSL, co oznacza, że będąc naszym Klientem, nie musisz martwić się o dodatkowe koszty przy domenie .dev Przewiduje się, że lista wstępnego ładowania HSTS z czasem będzie rozszerzana o kolejne domeny z grupy new TLD, tak, aby kolejne nowe strony objąć obowiązkiem posiadania certyfikatów.

Ciekawa nazwa

Warto znaleźć i zarejestrować niebanalną nazwę dla siebie. To idealne miejsce, aby pokazać swoje projekty, dokumentacje i inne materiały rozwojowo-badawcze. To możliwość także zbudowania miejsca dla społeczności developerów. Dev to po prostu nowe możliwości. 🙂

WYBIERAM .DEV

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments