Meow Gallery – wygodna galeria dla WordPressa

Meow Gallery – wygodna galeria dla WordPressa

Coraz więcej osób używa natywnego buildera WordPressa Gutenberga. Dzisiaj przedstawimy wygodny dodatek – plugin plugin Meow Gallery autorstwa Jordy Meow, dzięki któremu szybko zbudujemy responsywną i lekką galerię zdjęć.

Czym jest Meow Gallery

To bezpłatna wtyczka, która dodaje blok pozwalający na zamieszczanie galerii ze zdjęć wgranych do Biblioteki Mediów. W jej opisie czytamy: Dopracowana i piękna galeria stworzona z myślą o prostocie, wyglądzie i szybkości. Zawiera blok galerii, ale możesz także użyć shortcodu lub pozwolić mu zastąpić standardową galerię WordPress. Meow jest responsywny, przyjazny dla siatkówki, ma nowoczesne układy, niesamowicie szybki i ściśle zoptymalizowany.

Jak działa Meow Gallery

Po wgraniu i zainstalowaniu wtyczki, przechodzimy do wpisu lub strony, gdzie chcemy ustawić galerię. Wybieramy blok Meow Gallery, a następnie dodajemy wybrane zdjęcia. W opcjach bloku pojawią się nam ustawienia layoutu galerii np. wyśrodkowana czy mansory.

Skąd pobierzemy galerię Meow

Meow Gallery jest do pobrania w repozytorium WordPressa (wtyczka jest na bieżąco aktualizowana i rozwijana), ale także ma swoją dedykowaną stronę w internecie. Warto zerknąć na wysokie noty użytkowników wtyczki, co jednak nie zdarza się często w repozytorium (z reguły jednak wolimy wystawiać negatywne recenzje, aby przestrzec innych niż pochwalić twórcę).

Dodatkowe opcje wtyczki w wersji PRO

Sami twórcy deklarują, że nie dodadzą do wtyczki niczego, co jest zbędne użytkownikom, bo zależy im na szybkości działania galerii i odpowiednim wyświetlaniu w WordPressie. To właśnie lekkość Meow jest jej największą zaletą. Plugin w podstawwowej wersji jest w pełni funkcjonalny, jednak możemy także skusić się na opcję PRO. W tym wypadku zyskujemy dodatkowo:

  • układ karuzeli (możemy wyświetlać swoje obrazy w formie sliderów),
  • układ mapy (zamiast galerii zdjęć zostanie wyświetlona mapa, zostanie wykorzystany GPS zapisany na zdjęciach),
  • lazy loading (przydatne dla bardzo dużych galerii),
  • animacje.

Polecamy testowanie tej wtyczki wszystkim, którzy szukają alternatywu do skromnych galerii natywnych WordPressa.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments