Dlaczego motyw nie wygląda jak demo?

Dlaczego motyw nie wygląda jak demo?

Płatne motywy często kuszą idealnym wyglądem strony. Po instalacji motywu często okazuje się, że jego wygląd daleko odbiega od tego, co pokazano na demo. Przyczyn takiego stanu może być kilka.

Czy zainstalowaliśmy wszystkie wymagane dodatki?

Często motyw wymaga instalacji dodatkowych wtyczek. Niektóre są konieczne, inne jedynie rekomendowane. Nie trudno jednak zauważyć, że jeżeli będziemy chcieli np. skorzystać z formularza zapisu na newsletter, który występuje w demo pod postacią konkretnego rozszerzenia, nie ominiemy instalacji zalecanego pluginu.

Czy aktywowaliśmy dodatkowe wtyczki?

Sama instalacja to pierwszy krok. Następnym jest włączenie poszczególnych wtyczek, a niekiedy ustawienie w nich konkretnych funkcji. Dobrze zapoznać się z dokumentacją motywu. Może okazać się, że niektóre wtyczki nie są dostępne w repozytorium. Wówczas trzeba przejrzeć, czy nie ma ich spakowanych osobno w zakupionym motywie. Niektórzy twórcy dodają wtyczki, które w kolejnych miesiącach będą wymagały od nas osobnej licencji. Dlatego przed zakupem motywu, warto przejrzeć listę dodatków jakie są wymagane.

Import demo

W ustawieniach motywu poszukajmy importu demo. Sprawdźmy co się pobierze, a co nie. Niekiedy mamy możliwość wybrania elementów, które się zaimportują lub importu bez testowych zdjęć. Jeżeli wystąpił problem z pobraniem – napiszmy do supportu motywu. Po wykonanym imporcie i zapoznaniu się z budową motywu oraz jego możliwościami, usuńmy wszystko to, co jest nam zbędne – przykładowe podstrony, testowe wpisy, zdjęcia oraz te pluginy, które nie są wymagane, a których nie chcemy używać. Możemy też spróbować zamienić wtyczki na inne – np. płatny komponent do sliderów na bezpłatny.

Nie ma idealnych motywów, ważne jest, aby dokładnie czytać dokumentację, sprawdzić czy motyw jest aktualny i czy pobraliśmy wszystkie wymagane dla niego dodatki. Wówczas minimalizujemy szanse, że będzie on wyglądał inaczej niż na pokazowym demo.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments