Jak zmienić stronę główną w WordPressie

Jak zmienić stronę główną w WordPressie

Standardowo strona główna wyświetla ostatnie wpisy blogowe. Jest to spuścizna z czasów, kiedy WordPress był systemem CMS adresowanym do blogosfery. Jednak obecnie WordPress jest używany przede wszystkim do stron statycznych czy sklepów e-commerce. Dlatego klasyczna strona główna, która wyświetla spis postów blogowych jest używana prawie wyłącznie w przypadków blogów.

Jak zmienić stronę główną

Najpierw musimy określić, jaka strona ma wyświetlać się jako główna. W tym celu możemy w Kokpicie WordPressa przejść do zakładki Strony, a następnie Dodaj nową. Nową stronę nazywamy np. Home. Możemy od razu dodać coś do jej zawartości lub póki co zostawić pustą.

Jeżeli chcemy, aby wpisy blogowe, wyświetlały się na innej podstronie, analogicznie tworzymy podstronę o nazwie Blog (lub inną np. Aktualności, nazwa zależy wyłącznie od naszych potrzeb).

W kokpicie w Ustawieniach wybieramy Ustawienia czytania. W pozycji Strona główna wyświetla zaznaczamy opcję statyczna strona, a następnie wskazujemy stronę Home (lub jak ją nazwaliśmy) jako główną. Następnie stronę z wpisami – wybieramy Blog i kilkamy zapisz zmiany.

Poniżej przykład, gdzie jako główna strona jest podstrona o nazwie cmo.im, a jako strona z wpisami podstrona o dłuższym tytule: Blog o marketingu i nie tylko.

Wpisy blogowe a statyczna strona główna w WordPressie

Oczywiście ustawienie statycznej strony głównej nie oznacza końca korzystania z wyświetlania wpisów na niej. Jest wiele metod, które pozwolą nam połączyć te dwie funkcje. Zależnie od układu możemy skorzystać z widżetów lub bloków gutenberga do wyświetlania treści najnowszych wpisów.

Powyżej przykład skorzystania z gotowego bloku do osadzania treści. Jak widać obecny WordPress pozwala bez problemu miksować wszystko to, co chcemy zaprezentować na stronie głównej naszego serwisu.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments