Jak zmienić hasło dowolnego użytkownika w WordPressie

Jak zmienić hasło dowolnego użytkownika w WordPressie

Aby szybko zmienić hasło dowolnego użytkownika z poziomu Kokpitu, wystarczy mieć konto (rolę) administratora. Poniżej krok po kroku opisujemy, jak możemy to zrobić i kiedy jest to działanie skuteczne.

Jak zmienić hasło użytkownika w Kokpicie

Aby zmienić hasło użytkownika należy przejść do zakładki Użytkownicy w kokpicie naszego WordPressa i przejść do opcji Wszyscy użytkownicy.

Następnie znajdujemy użytkownika, któremu chcemy zmienić hasło i klikamy Edytuj.

Następnie przewijamy stronę w dół, aż do sekcji O użytkowniku.

Klikamy przycisk Ustaw nowe hasło i wpisujemy takie, jakie chcemy, pamiętając, aby było silne.

Na sam koniec scrollujemy w dół i aktualizujemy konto.

Kiedy sami zmieniamy hasło użytkownika

Co ważne, robimy to wówczas, kiedy sami chcemy ustawić konkretne hasło przypisane do danego konta. Użytkownik nie będzie miał możliwości zalogowania się na poprzednie dane. Jednocześnie dalej będzie posiadał możliwość resetu hasła, więc w żaden sposób nie jest to opcja, na zabezpieczenie przed nieuprawnionym logowaniem. Jeśli chcemy pozbawić kogoś możliwości logowania się do WordPressa, musimy całkowicie usunąć konto.

Ręczna zmiana hasła może być przydatna, kiedy np. nie przychodzi link do ręcznego resetu lub gdy chcemy mieć określone hasło.

Jeśli widzimy, że ktoś zmienił hasło użytkownika np. nasze jako administratora, a wiemy, że nikt inny nie był do tego uprawniony, jest to bardzo często wstęp do infekcji WordPressa.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments