Jak zmienić format daty i czasu w WordPressie

Jak zmienić format daty i czasu w WordPressie

Jednym z ważnych sposobów dostosowania WordPressa do potrzeb użytkowników jest zmiana formatu daty i godziny. Możemy zmienić strefę czasową lub dostosować ustawienia daty i miesiąca do zwyczajów przyjętych w danym kraju. Możemy też ukryć rok lub wyświetlić zegar 24-godzinny. Wszystko to zmienimy bez problemu w Kokpicie WordPressa. To prosta i przydatna funkcja, chociaż nie przez wszystkich używana. A tymczasem zawsze warto zadbać o detale.

Gdzie wyświetla się data i czas w WordPressie

Najczęściej data i czas wyświetlane są przy wpisach blogowych. Ich dokładna lokalizacja zależy od motywu. Niektóre motywy wyświetlają także te dane przy informacji o ostatnich aktualizacjach postron itp. Wybierając opcje motywu możemy niekiedy określić czy chcemy schować, czy wyświetlić czas i datę oraz w jakim kolorze czy kroju fontu mają się pojawiać. Natomiast sam ich format ustawimy już w kokpicie WordPressa.

Gdzie zmieniamy format daty i czasu w WordPressie

Aby ustawić format daty i czasu, przechodzimy w Kokpicie do Ustawień i wybieramy Ogólne. Scrollujemy nieco niżej i mamy do wyboru konkretne ustawienia:

Jakie formaty możemy wybrać

Wystarczy odhaczyć odpowiedni format – w przypadku daty są to 3 możliwości oraz ustawienia własne. Na przykład rok-miesiąc-dzień lub dzień/miesiąc/rok. W przypadku godziny to przede wszystkim format 24-godzinny lub 12-godzinny lub ustawienia własne. Warto przyjrzeć się tej ostatniej opcji, bo znając odpowiednie znaki, możemy szybko w pełni dostosować format do naszych oczekiwań.

Jak ustawić własny format daty oraz godziny

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z żadnej z gotowych opcji, możemy wstawić własne dostosowanie czasu i daty w WordPressie, używając znaków do formatowania daty i godziny. Oto niektóre znaki, które musimy znać, aby wyświetlić to, co chcemy:
D – data miesiąca w postaci dwóch cyfr, np. 31 lub 07
M – numer miesiąca, np. 11 dla listopada
Y – rok czterocyfrowy, np. 2019
y – mała litera y wyświetla rok za pomocą dwóch cyfr, na przykład 19
L – dzień tygodnia, np. niedziela lub poniedziałek
F – miesiąc w tekście, np. grudzień
H – godzina
i – minuty po godzinie
S – sekundy

Pełna lista znaków znajduje się na oficjalnej stronie WordPressa.

Wybrane znaki wpisuje w pole własne i zapisujemy ustawienia.

W ten sposób ustawimy dokładnie ten format daty i czasu, który odpowiada naszym preferencjom czy oczekiwaniom użytkowników. Zmian możemy dokonywać tyle razy, ile uznamy to za konieczne.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments