Jak wyświetlić określoną liczbę wpisów na blogu

Jak wyświetlić określoną liczbę wpisów na blogu

WordPress, który dzisiaj aspiruje do miana jednego z najbardziej wszechstronnych systemów zarządzania treścią (CMS), wyrósł jednak z systemu blogowego. Często o tym się obecnie zapomina, jednakże blogi nadal pełnią szereg bardzo ważnych funkcji. Są przydatne do przekazywania użytkownikom aktualności, pomagają budować pozycję w wyszukiwarkach etc.

Wyświetlanie wpisów

Wygląd naszych blogowych wpisów zależy bezpośrednio od użytego motywu (podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy). Wpisy mogą się wyświetlać pod postacią listy (jeden post pod drugim) lub w postaci gridu, czyli siatki. O ile w tym pierwszym przypadku, liczba postów, które się wyświetlają jest często obojętna, o tyle siatka wymaga konkretnej liczby, aby wszystko wyglądało równo. Tak jak na poniższych schemacie:

  • dziewięć postów w siatce 3×3 ułoży się prawidłowo:
  • osiem postów będzie wyglądało źle:

Oczywiście możliwość modyfikacji grida, jak i innego wyświetlania wpisów leży już w gestii motywu. Niekiedy można także użyć wtyczek, aby zastosować wygląd siatki tam, gdzie motyw nie daje takich możliwości.

Jak ustawić liczbę wyświetlanych wpisów

Bez problemu w Kokpicie WordPressa ustawimy liczbę postów. Opcję tę znajdziemy w dziale Ustawienia -> Czytanie. Domyślnie wartość jest ustawiona na 10, my możemy wpisać dowolną liczbę (oczywiście zachowując przy tym rozsądek).

Wybierając liczbę wpisów, jakie mają się wyświetlać, najważniejsze, aby było to zgodne z naszymi potrzebami. Zbyt mało postów może zniechęcić do czytania, zbyt wiele – utrudnić scrollowanie użytkownikom mobilnym. Warto więc znaleźć dla siebie złoty środek.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments