Jak wyświetlić komunikat w WooCommerce

Jak wyświetlić komunikat w WooCommerce

Komunikaty sklepowe są bardzo przydatną funkcją, która pozwala w szybki sposób poinformować klientów o istotnych sprawach np. kodzie promocyjnym, darmowej dostawie czy chwilowej nieobecność z powodu urlopu. W WooCommerce znajdziemy wbudowaną możliwość dodawania komunikatu, który wyświetli się w naszym sklepie.

Po co wyświetlać komunikaty sklepowe

Wiadomości w sklepie mogą przydać się w różnych sytuacjach. Czasami chcemy szybko poinformować o promocji i nie mamy czasu na przygotowanie banera. Lub wręcz odwrotnie – tymczasowo wstrzymujemy wysyłki, bo np. jedziemy na urlop i chcemy być pewni, że wydłużony czas realizacji zamówień będzie jasno widoczny dla klientów. Należy pamiętać, że wiadomość w sklepie nie jest jednak remedium na wszystko – zbyt często używana może zatracić swój sens, a kupujący po prostu się do niej przyzwyczają i zamkną odruchowo zamiast czytania.

Jakie powinny być komunikaty w WooCommerce:

  • krótkie i czytelne,
  • podlinkowane, jeżeli potrzebujemy, gdzieś skierować odbiorcę,
  • dostosowane graficznie do strony,
  • możliwe do wygodnego zamknięcia w razie potrzeby,
  • nie zasłaniające innych, istotnych elementów witryny.

Gdzie ustawić komunikat w WooCommerce

Aby włączyć komunikat w sklepie należy wejść w menu Wygląd, a następnie Dostosuj i wybrać kolejno zakładkę WooCommerce > Wiadomość w sklepie.

Możemy od razu wybrać, czy chcemy, aby komunikat był włączony (będzie od razu widoczny), czy też tylko zapisać go jako szkic (bez odhaczonej opcji). Wygląd naszej wiadomości zależy od motywu, który używamy. Niekiedy nie jest on pasujący i wówczas pozostaje nam zmodyfikować go za pomocą kodu CSS.

Jakie są inne możliwości wyświetlania komunikatów w WooCommerce

Jeśli nie podoba nam się domyślny komunikat w WooCommerce możemy skorzystać z różnych pluginów. Jedną z ciekawszych opcji jest Buttonizer, który oprócz tworzenia przycisków, może zostać użyty do wyświetlenia komunikatu wraz z określoną funkcją (np. przekierowanie do podstrony po kliknięciu).

Wtyczka jest darmowa do 5000 odsłon w miesiącu, powyżej można skorzystać z abonamentu. Bez problemu spersonalizujemy w niej napisy, kolory oraz określimy miejsce wyświetlania. Jest to na pewno alternatywa godna polecenia.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments