Jak wyłączyć rejestrację użytkowników w WordPressie

Jak wyłączyć rejestrację użytkowników w WordPressie

Kiedy spamerzy atakują witrynę WordPress, zwykle chcą rozprzestrzenić jeszcze więcej spamu. Tworząc konto, potencjalnie mają „drogę” do naszeej strony internetowej. Na szczęście łatwo można temu zapobiec.

Dlaczego rejestracja obcych użytkowników jest niebezpieczna

Jeśli we wtyczce występuje luka i jej nie aktualizujemy, spamerom może być łatwiej to wykorzystać, jeśli mogą już zalogować się do naszego pulpitu nawigacyjnego. Pomijając sam fakt, że lista użytkowników w przypadku niekontrolowanych zapisów może bardzo szybko „spuchnąć”, co nie jest bez znaczenia dla bazy danych.

Jak wyłączyć rejestrację użytkowników w WordPressie

Czy musimy w ogóle zezwolić na rejestrację nowych użytkowników? Jest to potrzebne wówczas, kiedy prowadzimy sklep internetowy czy inną witrynę np. członkowską, gdzie potrzebujemy kont użytkowników. Jednak jeśli mamy stronę wizytówkę, bloga itp. absolutnie nie musimy zezwalać na rejestrację. Wystarczy, więc z pozycji Kokpitu wyłączyć tę opcję. Znajdziemy ją w Ustawieniach -> Ogólne.

Jak zabezpieczyć rejestrację

Odpowiedzieliśmy zatem na pytanie, jak wyłączyć rejestrację użytkowników w WordPressie i zrobić to skutecznie. Jeśli jednak chcemy, aby rejestracja była otwarta dla nowych użytkowników, ale mamy problem z nawałem spamu, możemy (a nawet powinniśmy zastosować środki bezpieczeństwa. CAPTCHA to dobry środek bezpieczeństwa przed botami. Jest to rodzaj weryfikacji użytkownika.

Podobnie możemy zabezpieczyć komentarze czy formularze kontaktowe, ale to przede wszystkim na rejestrację nowych użytkowników zawsze powinniśmy kłaść szczególny nacisk.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
29 dni temu

Super, że wreszcie usunęłam te piętrzące się rejestracje. Myślałam, że jak prowadzę sklep to muszę umożliwić rejestrację.