Jak wkleić tekst do WordPressa bez problemów z formatowaniem

Jak wkleić tekst do WordPressa bez problemów z formatowaniem

Jak wkleić tekst do WordPressa bez problemów z formatowaniem – oto pytanie, które często trapi początkujących użytkowników. Zwłaszcza, kiedy kopiujemy i wklejamy zawartość z aplikacji komputerowej lub innych stron internetowych, możemy jednocześnie wkleić niechciane formatowanie.

Objawia się to innym krojem fontów, ich wielkością oraz kolorem. Przenieść mogą się także hiperłącza i inne elementy tekstów. Kiedy przełączymy widok wpisu lub podstrony na kod, zobaczymy w nim niepotrzebne „dodatki”.

Możemy oczywiście usunąć je ręcznie, ale zdecydowanie szybszym sposobem jest wklejenie tekstu bez zbędnego formatowania.

Kopiowanie treści z programu Microsoft Word

Normalne kopiowanie z Worda spowoduje przeniesienie formatowania, które mamy ustawione w programie. Nie zawsze jest to jednak wygodne. Zwłaszcza w przypadku edytora blokowego, bardzo wygodnie jest ustawiać format tekstu bezpośrednio w Gutenbergu.

Jak wkleić tekst do WordPressa bez zbędnych ustawień? Wystarczy przełączyć widok w programie w Widoku na Układ strony Web i następnie skopiować właściwe treści. Pamiętajmy, aby zawsze wgrać zdjęcia itp. do Biblioteki Mediów i osadzić je prawidłowo w tekście.

Kopiowanie treści z Dokumentów Google i innych stron internetowych

Po zaznaczeniu odpowiednich tekstów, najlepiej użyć opcji Wklej jako zwykły tekst lub skrótem Ctrl+Shift+V (Windows) lub Command+Shift+V (Mac).

Jeżeli skopiujemy także zdjęcia, będą się one wyświetlać z Dysku Google. Ponieważ nie służy on do osadzania grafiki na stronach internetowych, należy takie pliki usunąć i dodać do Biblioteki Mediów. Podobnie zachowujemy się w przypadku kopiowania treści z innych stron internetowych. Oczywiście nie powinniśmy tego robić, poza wyjątkowymi sytuacjami, kiedy np. cytujemy dany fragment tekstu. Google nie lubi bowiem zduplikowanych treści.

Kopiowanie treści może przysporzyć nam nieco kłopotów, ale jak widać – można je też szybko ominąć. W razie jakichkolwiek wątpliwości – zerknijmy zawsze do edytora kodu. Sprawdźmy, które formaty są prawidłowo przeniesione (np. hiperłącza), a które absolutnie zbędne. Odpowiednie fonty, ich wielkość oraz kolorystyka pozwolą zachować spójność strony internetowej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments