Jak usunąć blog w WordPressie

Jak usunąć blog w WordPressie

Nie zawsze chcemy, aby dana strona na WordPressie posiadała blog, a czasami z różnych przyczyn chcemy wyłączyć już istniejący blog. W dzisiejszym artykule przedstawimy różne kombinacje ustawień WordPressa, które pomogą nam osiągnąć zamierzony cel.

Jak usunąć wpisy z istniejącego bloga

Jeżeli chcemy usunąć istniejące wpisy, możemy to zrobić na dwa sposoby. Wchodzimy w Kokpicie na wszystkie wpisy i zaznaczamy je, a następnie albo wybieramy Przenieś do kosza albo wciskamy Edytuj i zamieniamy status na Szkic.

W drugiej wersji zachowamy wówczas wpisy jako nieopublikowane i będziemy mogli je wygodnie przywrócić, jeśli zmienimy zdanie. Nie będą one widoczne dla naszych użytkowników.

Jak usunąć bloga z menu strony

Czasami nie chcemy kasować wpisów, a jedynie usunąć podstronę z menu. W tym celu przechodzimy do Wygląd -> Menu i usuwamy z wybranego menu podstronę bloga. Wpisy zostaną widoczne dla użytkowników po wybraniu odpowiedniej podstrony blogowej lub bezpośredniego adresu posta.

Jak usunąć stronę z wpisami

Możemy także usunąć podstronę, w której wyświetlają się wpisy – nie ma to wpływu na wyświetlenie pojedynczego postu, zniknie nam natomiast strona odpowiedzialna za wyświetlanie wielu wpisów na raz. W tym celu przechodzimy do spisu podstron i usuwamy tę, która jest oznaczona jako Strona z wpisami. Tytuł samej strony może być różny i zależy od jej twórcy.

Jak usunąć blog, jako stronę główną

Czasami może okazać się, że wpisy stanowią główną stronę naszej witryny. Wówczas przed usunięciem wpisów lub podstrony, warto ustawić inną stronę jako główną. W tym celu przechodzimy do Wygląd -> Dostosuj i wybieramy Ustawienia strony głównej. Zaznaczamy stronę statyczną i wybieramy tę, która ma nam się wyświetlać.

Usuwanie wpisów nigdy nie jest obojętne dla SEO. Dlatego przed takimi działaniami trzeba dokładnie przemyśleć, co i jak chcemy zmienić. Może wystarczy tylko zaktualizować treści, zostawiając niezmienioną strukturę naszej witryny?

Jak nie zakładać bloga w ogóle

Nowozałożona witryna na WordPressie nie musi wogóle posiadać bloga. Wówczas wystarczy miejsce w opcjach Dostosuj pozostawić puste (a dokładniej z napisem -Wybierz-), a określić stronę statyczną.

Warto pamiętać, aby przy tym rozwiązaniu usunąć testowy wpis Witaj świecie, który zawsze jest dodawany do nowej instancji WordPressa, a który nieusunięty po prostu się zbędnie zaindeksuje, często będąc dodatkową pożywką dla spamu w komentarzach.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments