Jak ukryć produkt w WooCommerce

Jak ukryć produkt w WooCommerce

Istnieje wiele powodów, dla których możemychcieć tworzyć ukryte produkty WooCommerce w zarządzanym przez nas sklepie internetowym. W przypadku niektórych sprzedawców internetowych może to wynikać z tego, że sprzedają towar wyłącznie pewnej grupie osób np. odbiorcom newslettera. Na szczęście jest to prosty zabieg, który zależnie od naszych potrzeb zajmie nam chwilę.

Jak ukryć produkt w WooCommerce bez użycia wtyczki

Aby ukryć produkt czyli innymi słowy zmienić jego widoczność, wystarczy, że przejdziemy do panelu bocznego wybranego produktu w WooCommerce. Nie potrzebujemy do tego żadnej dodatkowej wtyczki. Do dyspozycji mamy kilka opcji wyświetleń:

  • sklep i wyniki wszukiwania,
  • tylko sklep,
  • tylko wyniki wyszukiwania
  • ukryty.

Dzięki odpowiednim ustawieniom możemy, więc ukryć produkt na podstronie sklepu czy wykluczyć go z wyników wyszukiwania. Może się jednak okazać, że nie jest to dla nas wystarczające. Na szczęście możemy jeszcze bardziej ograniczyć widoczność, zmieniając opcje nieco wyżej.

Dodatkowe opcje widoczności produktu

WooCommerce pozwala nam na 3 rodzaje widoczności produktu:

  • publiczny,
  • zabezpieczony hasłem,
  • prywatny.

Do każdej z tych opcji możemy zastosować dodatkowo rodzaje wyświetleń omówione wcześniej.

Publiczny produkt będzie dostępny dla każdego użytkownika.

Zabezpieczony hasłem również po podaniu odpowiedniego hasła (hasło jest wspólne dla wszystkich klientów).

Produkt prywatny oznacza, że tylko administratorzy i redaktorzy mogą go przeglądać. Nie ma to zastosowania dla klientów sklepu.

Co zrobić, kiedy potrzebujemy bardziej zaawansowanych opcji

Wówczas możemy skorzystać z płatnych pluginów, które poszerzą możliwości naszego sklepu. Należy jednak uwzględnić koszty takiego rozwiązania. Przykładem płatnego rozszerzenia jest wtyczka WooCommerce Members Only. Pozwala ona ukryć produkty WooCommerce w sklepie internetowym na wiele różnych sposobów. Dostępne są opcje hasła do ukrywania poszczególnych produktów WooCommerce, kategorii produktów WooCommerce lub wszystkich produktów WooCommerce jednocześnie. Opcje roli użytkownika, aby ukryć produkty WooCommerce tylko dla określonych ról użytkownika. Jest to świetne rozwiązanie dla witryn członkowskich i sklepów, które prowadzą sprzedaż dla różnych typów klientów.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments