Jak sprawdzić statystyki w panelu klienta JDM.pl

Jak sprawdzić statystyki w panelu klienta JDM.pl

WordPress sam w sobie nie udostępnia statystyk odwiedzin. Taki moduł jest dostępny tylko w przypadku WordPressów w serwisie wordpress.com, co często rodzi szereg nieporozumień (różnice między wordpress.com a wordpress.org). Aby móc sprawdzić statystyki odwiedzin niezbędne jest użycie chociażby pluginu, który połączy WordPress z usługą Google Analytics.

Dla osób, które nie chcą korzystać z GA, a jednocześnie chcą mieć szybki podgląd do statystyk swojej strony, sprawdzić np. czy mieszczą się limicie unikalnych wyświetleń, przygotowaliśmy statystyki w panelu klienta. Każda instancja WordPressa ma je włączone od pierwszego dnia rozpoczętej u nas usługi. Stystyki są neutralne dla działania strony – nie opóźniają jej ładowania ani nie wpływają w żaden sposób na jej funkcjonalność.

Gdzie znaleźć statystyki?

Należy w panelu klienta JDM.pl wybrać zakładkę Hosting, a następnie kliknąć szczegóły wybranego konta, które chcemy sprawdzić.

Następnie wybieramy w górnym panelu Statystyki:

Statystyki widoczne są wyłącznie w panelu klienta, nie ma możliwości sprawdzenia ich przez kokpit WordPressa. Jeżeli chcemy, je komuś udostępnić, zalecamy wykonanie zrzutu ekranu bez udostępniania danych do logowania osobom trzecim.

Statystyki pokazują unikalne wyświetlenia w podziale rocznym, ale także rozłożone na poszczególne dni miesiąca. Wystarczy kliknąć na wybrany miesiąc z listy, aby sprawdzić liczbę wizyt.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments