Jak sprawdzić najlepszy czas do publikacji wpisów na blogu?

Jak sprawdzić najlepszy czas do publikacji wpisów na blogu?

Jeżeli szukamy najlepszego czasu na publikację swoich artykułów, to jest to spowodowane głównie tym, aby uzyskać jak największe zaangażowanie.

Znalezienie odpowiedniego czasu na publikację może pomóc przyciągnąć więcej odwiedzających, a tym samym więcej komentarzy, udostępnień czy linktów zwrotnych. Poznanie odpowiedniego czasu to także zrozumienie społeczności – pomaga zobaczyć, kiedy nasi odbiorcy są najbardziej aktywni. To wszystko zwiększa możliwość zainstnienia w sieci.

Najlepszy czas do publikacji wpisów na blogu

W tym artykule podzielimy się wiedzą, kiedy najlepiej opublikować post na blogu oraz jak to sprawdzić na swojej stronie. Załóżmy, że właśnie zakładamy nowy blog lub dodajemy go do istniejącej strony, więc szukamy sposobów na przyciągnięcie większej liczby użytkowników do czytania tworzonych przez nas treści.

Czy publikowanie treści w określonym czasie i dniu może pomóc w przyciągnięciu większej liczby odwiedzających? Do tej pory przeprowadzono wiele badań, które miały na celu wskazanie idealnego czasu publikacji. Dużo osób twierdziło, że najlepszy jest wieczór, gdy ludzie mają czas wolny… inni zaś wskazywali na rano, kiedy włączają blogi po przyjściu do pracy. Tymczasem jednak prawda jest inna – najlepszy czas do publikacji wpisów na blogu jest różny dla każdej witryny.

Tajemnica idealnego czasu publikacji treści

Jeden blog może uzyskać największy ruch, publikując wpisy w niedzielne przedpołudnie, inny w środowy wieczór. Jak zatem sprawdzić, który czas będzie tym właściwym? Możemy zrobić to na trzy zasadnicze sposoby – po pierwsze przez poznanie swojej grupy docelowej. Jest to zawsze bardzo ważne, gdyż pozwala nam także na przygotowanie odpowiednich, ciekawych zagadnień na bloga.

Przeanalizujmy naszą grupę docelową:

  • dla kogo tworzymy treści,
  • kto naszym zdaniem najczęściej je czyta,
  • kiedy te osoby mogą mieć czas wolny, aby przejrzeć bloga,
  • czy potrzebują lektury bloga do pracy czy czytają dla rozrywki,
  • jeżeli dla pracy – w jakich godzinach mogą pracować i korzystać z bloga.

Jeżeli nie jesteśmy pewni – po prostu zapytajmy. Możemy stworzyć ankietę w mediach społecznościowych lub rozesłać informacje newsletterem. Bezpośrednia informacja zwrotna od klienta jest zawsze bardzo cenna.

Drugą opcją jest metoda prób i błędów. Publikujmy wpisy w różnym czasie i z różnym natężeniem. Sprawdzajmy, jak przekłada się to na zaanagażowanie naszej społeczności.

MonsterInsights PRO – jak dodatkowe wsparcie

Opcja trzecia to skorzystanie z wtyczki. Porównajmy swoje założenia z wynikami Google Analitycs. Domyślnie Google Analytics nie śledzi czasów publikacji postów na blogu, możemy jednak użyć MonsterInsights, aby dodać takie śledzenie za pomocą niestandardowych opcji. Niestety, musimy tutaj skorzystać z wersji PRO, gdyż w niej ustawimy tzw. Custom Dimensions. Pełną dokumentację takich działań znajdziemy na oficjalnej stronie pluginu.

Którąkolwiek drogę nie wybierzemy, kluczem zawsze będzie regularność i rzetelność publikacji.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments