Jak przypiąć pływający pasek narzędzi do górnej części strony

Jak przypiąć pływający pasek narzędzi do górnej części strony

Pływający pasek narzędzi w edytorze blokowym Gutenberg, który pozornie pojawia się i znika losowo na górze każdego bloku, może być dla niektórych męczący. Na szczęście istnieje sposób na przypięcie go na górze strony. Poniżej na animacji, dokładnie widać, o którym pasku narzędzi dokładnie mówimy:

W klasycznym edytorze WordPressa, którego używaliśmy przed erą Gutenberga, nie pojawiał się on w tej formie wcale, ale był stałym elementem. Dlatego też jego przypięcie może pomóc w pracy osobom przyzwyczajonym do dawnej formy edytora.

Jak przypiąć pasek narzędzi

Aby to zrobić, po prostu klikamy opcje (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybieramy Górny pasek narzędzi. Kiedy go zaznaczymy, zobaczymy, że pasek narzędzi pojawia się na samej górze podstrony / wpisu. Teraz pasek pozostanie w jednym miejscu, chociaż jego opcje będą się różnić w zależności od aktywnego typu bloku.

Oczywiście w każdym momencie możemy wrócić do pływającego paska narzędzi – wystarczy, że na powrót odznaczymy opcję. Pływające paski narzędzi mogą być irytujące, ale dla niektórych zdecydowanie wygodniejsze w użyciu. To, jaką opcję wybierzemy nie ma żadnego znaczenia dla samego WordPressa, wpływa jedynie na ergonomię naszej pracy.

Przykładowy blok tekstu

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments