Jak porównać ze sobą za darmo różne fonty

Jak porównać ze sobą za darmo różne fonty

Czasami trudno nam się zdecydować, jaki font chcemy wybrać na naszą stronę internetową. Niekiedy zmiana może być naprawdę subtelna, a dużo wnieść do naszego projektu. Dlatego dzisiaj pokażemy, jak porównać obok siebie trzy rodzaje fontów. W tym celu skorzystamy z narzędzia, które od wielu lat ułatwia projektowanie również początkującym użytkownikom. A mowa o Typetester.

Jak porównać ze sobą różne rodzaje fontów

Aby porównać obok siebie w czasie realnym trzy rodzaje fontów, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego narzędzia on-line Typetester Classic. To działająca od 2005 roku porównywarka czcionek, dzięki której możemy wybrać odpowiednie dla naszego projektu fonty. Typetester został zaprojektowany i opracowany przez Creative Nights, firmę zajmującą się doradztwem w zakresie UX, która specjalizuje się w planowaniu, projektowaniu i budowaniu stron internetowych, aplikacji internetowych i interfejsów cyfrowych. W przeciwieństwie do nowszej wersji serwisu, Classic jest idealnym narzędziem dla początkujących webmasterów.

Jak obsłużyć interfejs Typetester Classic

Stronę najlepiej wyświetlić na desktopie. Duży ekran ułatwi nam porównywanie fontów. Zobaczymy trzy kolumny, w każdej z nich możemy ustawić odpowiedni font oraz jego parametry:

Wśród opcji, jakie możemy wybrać jest m.in. wielkość fontu, jego waga, odstęp między literami, kolor fontu, kolor tła i inne. Jeśli naciśniemy przycisk CSS otrzymamy możliwość skopiowania gotowego fragmentu kodu wraz z wybranymi przez nas parametrami.

Z tej przyczyny serwis jest także świetnym narzędziem dla przećwiczenia podstawowych ustawień CSS. Możemy to robić bez żadnej ingerencji we własny serwis, co dla początkujących użytkowników jest doskonałą alternatywą.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments