Jak naprawić brakujące menu w sekcji wyglądu w panelu WordPressa

Jak naprawić brakujące menu w sekcji wyglądu w panelu WordPressa

WordPress stopniowo udostępnia pełną funkcjonalność edycji witryny, która wykorzystuje bloki do edycji wszystkich aspektów witryny WordPress. Zmiany te weszły w życie wraz z nastaniem wersji 6.0.

Pełna edycja strony umożliwia korzystanie z bloków do edycji i dostosowywania motywów. Możemy dodawać i edytować dowolną część motywu za pomocą bloków, w tym widżetów i menu. Oczywiście ta zmiana dotyczy (póki co) wybranych motywów, ale z pewnością wkrótce obejmie kolejne.

Brakujące menu wyglądu WordPressa

Niestety, to sprawia, że ​​niektóre elementy w menu Wygląd są zbędne, więc są domyślnie ukryte. Dla wielu użytkowników wzmaga to tylko niepotrzebny chaos. Przypominamy, że dzieje się tak tylko w przypadku motywów oferujących obsługę edycji w całej witrynie. Te motywy są również nazywane motywami blokowymi – w tym jest domyślny motyw Twenty Twenty-Two.

Standardowy układ menu Wygląd:

Nowy układ menu Wygląd:

Jak naprawić brakujące menu w panelu administracyjnym WordPressa


Istnieją dwa sposoby na naprawienie brakującego menu wyglądu w WordPressie, dzięki czemu możemy ponownie tworzyć i edytować swoje menu. Oto one:

Metoda 1

Korzystając z pełnego motywu edycji witryny, możemy dodawać, tworzyć i edytować menu nawigacyjne za pomocą bloku nawigacji w edytorze witryny. Po prostu uruchomiamy pełny edytor witryny, odwiedzając stronę Wygląd -> Edytor .

Spowoduje to przejście do interfejsu edytora witryny. Możemy wstawić nowy blok nawigacyjny, klikając przycisk (+) dodaj blok.

A następnie wyszukując blok nawigacja.

Jeśli mamy już blok nawigacyjny dodany przez nasz motyw, możemy go kliknąć, aby go wybrać i przeciągamy do naszej strony. Następnie po prostu wybieramy istniejące menu lub tworzymy nowe.

Możemy wybrać poprzednie menu, które utworzyliśmy dla swojej witryny w sekcji Klasyczne menu. Dobrze jest śmiało poeksperymentować i spróbować stworzyć samodzielnie takie menu, jakie chcielibyśmy mieć.

Metoda 2

To po prostu wybór motywu, który nie obsługuje nowego edytora. Wbrew pozorom nie jest to złe rozwiązanie, dla wielu menu blokowe jest nieintuicyjne i zbędnie zmieniane. Nie można się z tym niezgodzić, że nie zawsze kierunek rozwoju WordPressa jest przyjazny dla użytkownika. Zwolennicy powiedzą, że chodzi o spójność. Pytanie tylko – za jaką cenę?

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments