Jak dodać galerię w WordPressie z efektem Lightbox

Jak dodać galerię w WordPressie z efektem Lightbox

Jak dodać galerię w WordPressie z efektem lightbox, jakie często się pojawia na naszym blogu. W tym artykule przedstawimy, jak w prosty sposób dodać lightbox w natywnej galerii WordPressa. Musimy przy tym skorzystać z darmowego pluginu, który tę funkcję obsłuży. WordPress sam z siebie nie posiada możliwości wyświetlania zdjęć poprzez Lightbox, chociaż wielu użytkowników Gutenberga chętnie powitałoby taką dodatkową opcję. Póki co będziemy posiłkować się pluginem.

Dodawania lightbox w WordPressie

Na początku należy dodać galerię zdjęć do swojej podstrony lub wpisu (opisaliśmy to w poprzednim artykule). Po wybraniu odpowiedniej liczby kolumn i opublikowaniu galerii, przechodzimy do instalacji wtyczki Simple Lightbox.

W jej ustawieniach domyślnie mamy już wybrane odpowiednie funkcje, które jednak możemy modyfikować wg potrzeb.

Następnie przechodzimy do galerii i zaznaczymy linkowanie zdjęć do pliku mulitmedialnego.

W efekcie po aktualizacji wybrane przez nas zdjęcia wyświetlą się w galerii Lightbox:

Możemy też globalnie dodać w opcjach galerii:

Oczywiście możemy zmienić wygląd naszej galerii, odpowiednio dobierając ustawienia wtyczki np. wybierając domyślny odcień motywu czy włączając/wyłączając animacje, określając przezroczystość itp.

Funkcja lightbox jest jedną z najpopularniejszych, z której korzysta większość użytkowników. Odpowiednio zaimplementowana ułatwia wyświetalnie obrazków, a także całych galerii zdjęć.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments