Gemini AI na blogu

Gemini AI na blogu

Korzystanie ze sztucznej inteligencji w ostatnim roku bardzo zyskało na popularności. Ciągłym rozwojem cechuje się m.in. sztuczna inteligencja od Google – Gemini AI. Oficjalnie Gemini AI został ogłoszony przez Google 15 grudnia 2023 roku. Pierwsza wersja modelu nosiła nazwę Gemini 1.0 i była dostępna w trzech wariantach: Ultra, Pro i Nano.

Gemini AI w wersji podstawowej jest bezpłatne, można z niego wklejać tekstyna swojego bloga (chociaż nie polecamy takiego rozwiązania). Twórcy jednak zastrzegają: przed opublikowaniem tekstu wygenerowanego przez Gemini AI na swoim blogu, ważne jest, aby go dokładnie przejrzeć i edytować. Czy więc warto z niego korzystać?

Na co zwrócić uwagę korzystając z Gemini AI

  • czy tekst jest oryginalnie wygenerowany i nie jest skopiowany z innych źródeł (tak może się zdarzyć),
  • czy nie zawiera błędów merytorycznych (chociaż AI „uczy się”, ciągle zdarzają się poważne błędne i omyłkowe informacje),
  • czy nie zawiera błędów stylistycznych, źle przetłumaczonych obcojęzycznych zwrótów.

Jeśli używamy tekstu, ktory został wygenerowany przez sztuczną inteligencję warto powiedzieć o tym czytelnikom. Powinni mieć tego świadomość – takie „wyprowadzanie z błędu” pojawiło się ostatnio w social mediach, gdzie na niektórych platformach oznacza się zdjęcia wygenerowane przez AI.

Gemini AI na blogu – najlepsze wykorzystanie

Wykorzystanie sztucznej inteligencji powinno odbywać się na zasadach inspiracji, podpowiadania tematów, kiedy spotykamy się z tzw. blokadą. Gemini AI pomoże storzyć nagłówek czy podpowie, jaki może być dodatkowy akapit w pisanym tekście. Niestety, popełnia też błędy, więc nawet jeśli korzystamy z niego jako inspiracji, warto sprawdzić informacje w wiarygodnych źródłach.

Z praktycznych wskazówek – możemy sami decydować o odpowiednim zachowaniu aktywności na czacie i przejrzeć starsze zapytania.

Możemy sami usuwać wybraną aktywność po naciśnięciu X lub zostawić ją w swoistym archiwum zapytań.

Czy więc warto korzystać z Gemini AI? Najlepszy podsumowaniem może być tekst z samego Gemini:

Gemini AI jest narzędziem, a nie zastępstwem ludzkiego autora. Chociaż może pomóc Ci w generowaniu tekstu, ważne jest, aby zawsze dokładać staranności i rzetelności podczas tworzenia treści na swój blog. I tego powinniśmy się trzymać tworząc teksty na stronę internetową/

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments