Domyślna nazwa kategorii w WordPressie

Domyślna nazwa kategorii w WordPressie

Bez kategorii to domyślna nazwa kategorii w WordPressie. Zdecydowanie warto ją zmienić na sensowną nazwę. Takie domyślne kategorie są ustawiane dla wpisów oraz produktów w sklepie WooCommerce, które nie są przypisane do żadnej innej kategorii. Jeżeli chodzi o domyślne tagi, to takie nie występują – WordPress domyślnie nie taguje wpisów ani produktów.

Bardzo wiele osób nie zmienia nazwy domyślnej kategorii, zakładając, że nie jest ona im do niczego potrzebna. Jest to błąd, warto zawsze podmienić nazwę kategorii, nawet jeżeli nie zamierzamy używać dużej hierarchizacji postów lub produktów.

Jak zmienić domyślną kategorię w WordPressie

Najpierw musimy dodać nową kategorię, która ma być kategorią domyślną. W tym celu przechodzimy do działu Wpisy, a następnie Kategorie i tutaj dodajemy nową kategorię. Zmiana Bez kategorii jest już teraz bardzo prosta. Należy przejść do Ustawienia, a następnie Pisanie. Na samej górze znajdziemy możliwość wybrania nazwy kategorii, która ma być domyślna.

Podmieniamy z rozwijanej listy, zapisujemy i gotowe! Możemy teraz przejść do spisu kategorii i usunąć kategorię Bez kategorii. Jeżeli znajdują się tam jakieś wpisy, warto sprawdzić, gdzie chcemy je teraz przypisać.

Zaczynając przygodę z WordPressem, zawsze warto zadbać o prawidłową hierarchizację. Ustawienie właściwej domyślnej kategorii powinno być punktem wyjścia przed dodawaniem wpisów na naszego bloga.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments