Domena .org – kiedy warto ją posiadać?

Domena .org – kiedy warto ją posiadać?

Wybór właściwej domeny jest kluczowy dla naszego biznesu oraz ogólnie rozwoju w sieci. Domena powinna być łatwa do zapamiętania, a jednocześnie zgodna z profilem naszej strony. Dzisiaj przedstawiamy domenę .org

Historia domeny .org

Domena .org jest ogólną domeną najwyższego poziomu (gTLD) systemu nazw domen (DNS) używanego w Internecie. Nazwa pochodzi od słowa organizacja. Była to jedna z pierwotnych domen utworzonych w 1985 r., a od 2003 r. jest obsługiwana przez organizację non-profit Public Interest Registry.

Domena .org jest jedną z najczęściej wybieranych na świecie. Public Interest Registry zarejestrował 10-milionową domenę .org w czerwcu 2012 r., czyli już ponad dekadę temu.

Dla kogo domena .org

Nie ma tutaj organiczeń co do rejestracji. Nie musimy być organizacją, aby wybrać takie rozszerzenie. Sam operatora zauważa, że domena .org jest domem dla milionów stron non-profit, w tym witryn charytatywnych, artystycznych, naukowych, osobistych, edukacyjnych, społecznościowych, kulturalnych i religijnych. Strony internetowe w domenie .org są prowadzone przez kluby, zarejestrowane i nieposiadające osobowości prawnej organizacje non-profit, stowarzyszenia branżowe, rodziny, osoby prywatne, szkoły, fundacje i nie tylko. Również firmy mogą rejestrować domenę .org, chociaż należy zauważyć, że może to być nieoczywiste dla odbiorców. Zdecydowanie więc polecamy rejestrację takiej domeny zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Cena domeny .org

Cena domeny .org jest zróżnicowana, ale nie jest to rozszerzenie z tzw. górnej półki. Zachęcamy do zapoznania się z bieżącym cennikiem na naszej stronie i wyszukanie najlepszej domeny dla siebie.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments