Czy masz już SSL?

Coraz bliżej do zmian, jakie przygotował dla nas Google. W 68. wersji przeglądarki Chrome strony bez certyfikatu SSL będą są od 24/25 lipca 2018 r. oznaczane automatycznie jako niebezpieczne. Aby wpłynąć na bezpieczeństwo w sieci, zmiany są wymuszane na właścicielach witryn bez szyfrowania. Na szczęście można się z tym szybko uporać.
Czym jest SSL?
SSL jest protokołem sieciowym, którego powszechnie używa się do bezpiecznych połączeń internetowych. Występuje jako standard szyfrowania na stronach internetowych. Potwierdza wiarygodność strony i gwarantuje, że użytkownik wysyła i odbiera dane prosto z serwera. Aby poznać, czy strona jest nim zabezpieczona, wystarczy zerknąć na pasek przeglądarki, gdzie połączenie wyświetla się jako https://.
Do tej pory z protokołu korzystały przede wszystkim instytucje państwowe i duże organizacje, jednak w ostatnich latach obserwuje się występowanie go na coraz większej liczbie stron osób prywatnych i mniejszych firm. Związane jest to z rosnącą świadomością użytkowników, którzy chcą w jak najlepszy sposób zaprezentować swoją ofertę odbiorcom. Za chwilę ta możliwość stanie się koniecznością, a w przyszłości zapewne inne przeglądarki pójdą za stanowiskiem Google. Co można więc zrobić w takiej sytuacji?

Czy należy bać się zmian?
Strony WWW bez szyfrowania na pewno ucierpią wizerunkowo. Od lipca 2018 r. będą są bowiem oznaczane jako potencjalnie niebezpieczne dla użytkownika. Z dużym prawdopodobieństwem spadną także w wynikach wyszukiwania, a ich miejsce zajmą witryny z certyfikatem. Google zawsze premiuje strony, które zgodne są z ich standardami, a pozycja potentata pozwala mu na forsowanie odpowiednich rozwiązań. Według statystyk połowa polskich użytkowników internetu korzysta z przeglądarki Chrome, można więc uznać, że proponowane zmiany będą znaczące. Jednocześnie SSL można zapewnić sobie w sposób szybki i bezpłatny, dlatego warto pomyśleć o tym już dziś. U progu zapowiadanej rewolucji.

Jak otrzymać darmowy SSL?
Aby otrzymać certyfikat SSL, można zwrócić się do swojego hostingodawcy. Pomoc taka powinna być standardem. W przypadku naszej firmy oferujemy bezpłatny certyfikat Let’s Encrypt. Wystarczy samodzielnie go wygenerować w panelu klienta. Jeżeli posiadasz już własny inny certyfikat, również możesz z niego skorzystać.Oprócz tego pomagamy bezpłatnie w instalacji – wystarczy napisać do nas w tej sprawie na bok@jdm.pl Zrobimy to za darmo za Ciebie. 🙂 Co w przypadku, kiedy obecny hostingodawca nie udostępnia bezpłatnego SSL lub BOK nie bardzo kwapi się do pomocy? Zapraszamy do skorzystania z opcji darmowej migracji do nas. Dokładamy wszelkich starań, abyś był zadowolony. Specjalizujemy się w hostingu dla WordPressa i staramy się wypracować takie standardy oraz usługi, jakie chcielibyśmy sami otrzymać. Do zobaczenia!