Czy masz już SSL?

Czy masz już SSL?

Coraz bliżej do zmian, jakie przygotował dla nas Google. W 68. wersji przeglądarki Chrome strony bez certyfikatu SSL będą są od  24/25 lipca 2018 r. oznaczane automatycznie jako niebezpieczne. Aby wpłynąć na bezpieczeństwo w sieci, zmiany są wymuszane na właścicielach witryn bez szyfrowania. Na szczęście można się z tym szybko uporać.

Czym jest SSL?

SSL jest protokołem sieciowym, którego powszechnie używa się do bezpiecznych połączeń internetowych.  Występuje jako standard szyfrowania na stronach internetowych. Potwierdza wiarygodność strony i gwarantuje, że użytkownik wysyła i odbiera dane prosto z serwera. Aby poznać, czy strona jest nim zabezpieczona, wystarczy zerknąć na pasek przeglądarki, gdzie połączenie wyświetla się jako https://.

Do tej pory z protokołu korzystały przede wszystkim instytucje państwowe i duże organizacje, jednak w ostatnich latach obserwuje się występowanie go na coraz większej liczbie stron osób prywatnych i mniejszych firm. Związane jest to z rosnącą świadomością użytkowników, którzy chcą w jak najlepszy sposób zaprezentować swoją ofertę odbiorcom. Za chwilę ta możliwość stanie się koniecznością, a w przyszłości zapewne inne przeglądarki pójdą za stanowiskiem Google. Co można więc zrobić w takiej sytuacji?

Tak będzie wyglądała strona bez certyfikatu SSL

Czy należy bać się zmian?

Strony WWW bez szyfrowania na pewno ucierpią wizerunkowo. Od lipca 2018 r. będą są bowiem oznaczane jako potencjalnie niebezpieczne dla użytkownika. Z dużym prawdopodobieństwem spadną także w wynikach wyszukiwania, a ich miejsce zajmą witryny z certyfikatem. Google zawsze premiuje strony, które zgodne są z ich standardami, a pozycja potentata pozwala mu na forsowanie odpowiednich rozwiązań. Według statystyk połowa polskich użytkowników internetu korzysta z przeglądarki Chrome, można więc uznać, że proponowane zmiany będą znaczące. Jednocześnie SSL można zapewnić sobie w sposób szybki i bezpłatny, dlatego warto pomyśleć o tym już dziś. U progu zapowiadanej rewolucji.

Tak aktualnie wygląda strona z certyfikatem SSL

Jak otrzymać darmowy SSL?

Aby otrzymać certyfikat SSL, można zwrócić się do swojego hostingodawcy. Pomoc taka powinna być standardem. W przypadku naszej firmy oferujemy bezpłatny certyfikat Let’s Encrypt. Wystarczy samodzielnie go wygenerować w panelu klienta. Jeżeli posiadasz już własny inny certyfikat, również możesz z niego skorzystać.Oprócz tego pomagamy bezpłatnie w instalacji  – wystarczy napisać do nas w tej sprawie na bok@jdm.pl Zrobimy to za darmo za Ciebie. 🙂 Co w przypadku, kiedy obecny hostingodawca nie udostępnia bezpłatnego SSL lub BOK nie bardzo kwapi się do pomocy? Zapraszamy do skorzystania z opcji darmowej migracji do nas. Dokładamy wszelkich starań, abyś był zadowolony. Specjalizujemy się w hostingu dla WordPressa i staramy się wypracować takie standardy oraz usługi, jakie chcielibyśmy sami otrzymać. Do zobaczenia!

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments