Domena .com czy domena .net?

Domena .com czy domena .net?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka jest różnica między rozszerzeniami nazw domen .com a .net? Wybór odpowiedniej nazwy domeny jest kluczowy, ponieważ może mieć wpływ na Twoją markę.

Nazwy domen zawsze mają rozszerzenie. Niekiedy jest one określane jako TLD, co oznacza domenę najwyższego poziomu. Przykładami takich rozszerzeń są .com. .net, .org.

Co oznacza rozszerzenie .com?

Dwa najpopularniejsze rozszerzenia nazw domen to .com lub .net. Często jest tak, że domena .com bywa zajęta i zaczyna się szukać innego rozszerzenia. Należy być jednak ostrożnym w wyborze. Popularne „com” w nazwie domeny oznacza witrynę „komercyjną”. W praktyce może to obejmować strony firmowe, e-commerce, witryny osobiste, blogi, portfolio i inne. Zakres jest tutaj bardzo szeroki.

Co oznacza rozszerzenie .net?

W rozszerzeniu nazwy domeny .net oznacza „sieć”. Został zaprojektowany dla dostawców usług internetowych, sieciowych i poczty e-mail. I chociaż obecnie mało kto o tym już pamięta, należy wziąć to pod uwagę wybierając swoje rozszerzenie. Kolejną sprawą jest to, co kryje się pod zajętą nazwą z .com. Innymi słowy z czym będzie rywalizować nasza strona w rozszerzeniu .net

Rozszerzenie .net nadal ma sens w niektórych przypadkach. Warto go użyć, jeśli oferujemy usługi internetowe, hostingi, pocztę elektroniczną itp. Poza tym jeżeli wiemy, że .net naprawdę pasuje do naszej marki nie ma się nad czym zastanawiać 🙂

Jak utworzyć nazwę domeny?

Wybierając nazwę domeny, pamiętajmy o takich zasadach:
– domena .com jest najbardziej rozpoznawalna, ale i popularna,
– nazwa, którą chcesz zarejestrować łatwo się wymawiania,
– nazwa nie jest za długa i nie budzi złych skojarzeń,
– jest jasna i zrozumiała,
– nie narusza znaków towarowych.

Spodobał Wam się nasz tekst? Przeczytajcie także inne nasze teksty o domenach, na przykład Czym jest cykl życia domeny? lub Od nazwy się zaczyna…(o wyborze domeny).

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments