Domena .blog

Domena .blog

Nazwa domeny .blog to ogólna domena najwyższego poziomu (gTLD) w Systemie Nazw Domen. W 2015 r. prawa do .blog TLD zostały sprzedane na aukcji Automattic za szacunkową kwotę 19 milionów dolarów. Możliwość rejestracji domeny istnieje od 2016 roku. Jest przeznaczona do użytku przez blogerów, natomiast w praktyce nie jest sprawdzane, co umieszczane jest pod tym rozszerzeniem. Oznacza to, że pod takim adresem teoretycznie może istnieć sklep, co oczywiście z punktu widzenia użytkowników nie jest oczywistym rozwiązaniem.

Kto może rejestrować domenę .blog?

Nie ma ograniczeń w rejestracji domeny .blog. Użytkownicy mogą ją kupować u różnych rejestratorów domen – według własnego uznania. Ponieważ jednak nie należy ona do najtańszych, warto sprawdzić cenę jej przedłużenia. Wybierając nazwę dla swojej strony, należy pamiętać, że w domenie .blog nie ma specyficznych ograniczeń, za wyjątkiem tych związanych z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Możemy używać polskich znaków diakrytycznych, chociaż nie jest to polecane.

Czy domena .blog jest popularna?

Domena .blog coraz bardziej rośnie w siłę, natomiast nadal jest to stosunkowo młoda domena, która dopiero stara się „dogonić” starsze rozszerzenia. Ma nawet swoje własne logo, którego możemy użyć na swojej stronie internetowej:

Jeżeli nadal nie wiemy, czy chcemy ją użyć, może obejrzymy specjalny film promocyjny, który przygotowała dla tego rozszerzenia firma Automattic.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments