Czym jest mixed content

Czym jest mixed content

Mixed content (dosłownie mieszana zawartość) to sytuacja, w której strona internetowa ładuje jednocześnie zasoby za pomocą protokołów HTTP i HTTPS. Oznacza to na przykład, że część obrazków ładuje się za pomocą HTTPS a inna za pomocą HTTP. Taka sytuacja może mieć miejsce, kiedy np. wdrażamy certyfikat SSL na stronie, która wcześniej go nie posiadała.

Mixed content to problem zarówno po stronie bezpieczeństwa, jak i SEO. Same przeglądarki mogą oznaczać nasze podstrony jako niezabezpieczone, mimo posiadania certyfikatów. Warto więc ten problem naprawić. Możemy do tego użyć wtyczki Better Search Replace.

Better Search Replace i naprawa mixed content

Better Search Replace to popularna plugin do WordPressa, który umożliwia wyszukiwanie i zamianę tekstu w bazie danych. W wersji darmowej jest na potrzeby mixed content zupełnie wystarczająca. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w bazie danych zawsze zaleca się utworzenie kopii zapasowej np. za pomocą snapshotów.

Po instalacji i aktywacji wtyczki, przechodzimy do Narzędzi i Better Search Replace w panelu administracyjnym WordPressa. Następnie:

  • W polu Znajdź wpisujemy http://.
  • W polu Zamień na wpisujemy https://

Wybieramy tabele, w których chcemy wyszukać i zastąpić adresy URL. Powinny być zaznaczone tabele zawierające adresy URL, takie jak wp_posts, wp_postmeta i wp_options. Następnie klikamy Testuj zmiany i sprawdzamy, jakie elementy mają być zamienione. Po sprawdzeniu listy klikamy przycisk Uruchom wyszukiwanie/zamień, a wtyczka wyszuka i zastąpi wszystkie znalezione elementy HTTP adresami URL HTTPS.

Pamiętajmy, aby działać spokojnie i zapoznać się ze zmianami. W razie problemów, kopia zapasowa będzie naszym zabezpieczeniem, jednak w większości przypadków plugin radzi sobie znakomicie.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments