Czym jest limit instancji WordPressa

Czym jest limit instancji WordPressa

Każdy hosting w inny sposób może prezentować swoją ofertę oraz związany z wyborem pakietu limit. W przypadku JDM.pl do wyboru są pakiety ograniczone liczbą unikalnych wejść oraz liczbą instancji WordPressa.

Czym jest instancja WordPressa

Instancja WordPressa to po prostu jeden zainstalowany WordPress, czyli jedna strona internetowa. Dlatego, jeśli chcemy mieć małą stronę wizytówkę, na której nie będzie dużego ruchu, wystarczy, że wybierzemy najbardziej podstawowy pakiet. Jeśli wizytówek chcemy mieć kilka dla różnych firm – pakiet odpowiednio większy.

Co ważne, jeżeli chcemy mieć subdomenę np. sklep.nazwadomeny.pl, który to adres będzie prowadził do osobnego WordPressa, to mimo jednej domeny – liczymy instancje jako dwie:
– jeden WordPress na sklep.nazwadomeny.pl
– drugi WordPress na nazwadomeny.pl

Jeżeli wybieramy większy pakiet hostinogwy, nie musimy od razu decydować się pod jakie domeny chcemy podpiąć nasze WordPressy. Mogą one poczekać „w zapasie”.

Jak wybrać odpowiedni pakiet hostingowy

Pakiet hostingowy wybieramy określając liczbę instancji, jakie potrzebujemy oraz potencjalny ruch na stronie. Zawsze możemy dokonać zmiany pakietu na inny – w przypadku wybrania wyższego, obowiązuje dopłata. Przy wyborze tańszego nie zwracamy różnicy, dlatego proponujemy dokonywać downgrade na koniec okresu rozliczeniowego i wtedy, kiedy jesteśmy absolutnie o tym przekonani. Obie operacje są bezpłatne.

Jeśli mamy zamiar prowadzić sklep, warto rozważyć któryś z dedykowanych do tego pakietów, oferujących Redis. Ułatwi nam to zdecydowanie prowadzenie ecommerce. A może potrzebujemy wielu instancji WordPressa? Zawsze można zwrócić się także o indywidualną wycenę, jeśli nasz projekt wyłamuje się poza ramy określone w pakietach.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments