Czym jest generator nazw domen?

Czym jest generator nazw domen?

Jeśli nie mamy totalnie pomysłu na nazwę dla swojej domeny albo chcemy wzbogacić swoją burzę mózgów, możemy skorzystać z generatora domen. To serwis, który ma pomóc w wyborze nazwy domeny. Przyjrzyjmy się temu, jak działa w praktyce. Na potrzeby artykułu korzystamy z bezpłatnego Domain Wheel.

Jak skorzystać z generatora domen

Korzystanie z generatora jest bardzo proste – przechodzimy na stronę generatora i w polu wyszukiwania wpisujemy słowa kluczowe, które mają być związane z naszą domeną:

Następnie klikamy wyszukaj i oto efekty:

Zauważmy, że mamy od razu wyświetlone ostrzeżenia – związane jest to z użyciem nazwy WordPress w nazwie domeny. Taka sama sytuacja spotka nas, kiedy będziemy chcieli w nazwie domeny użyć innej, zastrzeżonej marki np. Adidas, Nike itp. Zwróćmy uwagę, że możemy zawęzić lub poszerzyć wyniki wyszukiwania poprzez wybór odpowiednich rozszerzeń:

Spróbujmy inną, neutralną kombinację: moda, sukienki, ubrania, kobiety

Jak widać propozycji jest sporo. Generator nazwy domeny na pewno nie zawsze przysłuży się wprost do odnalezienia tego jedynego, idealnego adresu. Jest jednak dobrym sposobem na zainspirowanie się oraz przemyślenie, czego tak naprawdę oczekujemy od domeny.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments