Czy warto prowadzić bloga w 2023 roku?

Czy warto prowadzić bloga w 2023 roku?

Czy warto prowadzić bloga w 2023 roku? W czasie, kiedy social media święcą triumfy, jednocześnie po cichu trwa powrót do blogów. Dzisiaj przedstawimy dlaczego warto nadal pisać bloga na swojej stronie internetowej.

WordPress – blogowe początki

W tym roku WordPress kończy 20 lat! 27 maja 2003 roku, ukazała się pierwsza publiczna wersja WordPressa oznaczona numerem 0.70. Co istotne, było to narzędzie skierowane do blogerów, bez jeszcze wielu funkcjonalności, a nawet pozbawione możliwości dodawania stron. Taka opcja pokazała się 17 lutego 2005 roku, kiedy to świat ujrzał wersję 1.5. Także warto pamiętać, że narzędzie, które obecnie mamy w rękach, wywodziło się ze świata blogów. Dopiero dalsze zmiany przyczyniły się do kształtu, jaki widzimy obecnie.

Dlaczego warto prowadzić bloga

Google jest obecnie niekwestionowaną potęgą wśród wyszukiwarek. Każdy chce zaistnieć w jego wynikach i to jak najwyżej. A Google lubi tekst. Content jest coraz bardziej istotny i zawsze wygrywa z milionem innych opcji. Blog umożliwia szybkie zaktualizowanie strony i dodanie nowych tekstów. Tym samym dla wyszukiwarki, jak i dla użytkowników, strona ciągle żyje. Budując społeczność wokół bloga możemy także poszerzyć grono naszych klientów i zwyczajnie czerpać zysk z kolejnych tekstów. Najważniejszą zasadą jest zachowanie regularności publikacji.

Jeżeli wpisy to jakie

Nie ma tutaj jednej dobrej odpowiedzi, chociaż wiemy, że nie zawsze łatwo przychodzi regularne publikowanie wpisów. Ostatecznie możemy publikować coś na kształt aktualności, zamieszczając informacje o naszej firmie, nowych produktach czy różnorodne ciekawostki. Jeśli nie macie pomysłu na publikacje, zerknijcie do naszego tekstu o 20 wskazówkach dla rozwoju bloga. Z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie.

Odpowiadając na pytanie, czy warto – na pewno tak. Z uwagi na wyszukiwarkę, społeczność, pokazanie, że nasza strona żyje. Blog jest miejscem niezależnym, w którym to my ustalamy zasady – w przypadku social media jesteśmy gośćmi na cudzej platformie. I warto o tym pamiętać, nim porzucimy publikowanie wpisów na rzecz mediów społecznościowych.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments