Czy warto prowadzić bloga na Bloggerze w 2023 roku

Czy warto prowadzić bloga na Bloggerze w 2023 roku

Tak – blogowanie w 2023 roku wciąż żyje i ma się dobrze. I prawdopodobnie pozostanie aktualne i opłacalne przez wiele lat. Musimy tylko dostosować się do zmian w sposobie, w jaki ludzie wyszukują, konsumują i wchodzą w interakcję z treściami online. Pytanie, czy Blogger nadąża za zmianami?

Czym jest Blogger

Blogger jest bezpłatnym serwisem blogowym, pierwotnie stworzony w roku 1999 przez Pyra Labs, a od 2003 roku zarządzany i rozwijany przez Google. Bezpłatny – czyli w pełni darmowy – nie potrzebujemy do niego ani własnej domeny, ani konta hostingowego. Zakładamy konto, wybieramy nazwę w subdomenie .blogspot.com i działamy. Czy jest jednak jakiś haczyk?

Czym Blogger różni się od WordPressa

W 2018 roku opisaliśmy na naszym blogu dość szczegółowo różnice pomiędzy WordPressem a Bloggerem (tutaj całość artykułu). Nic nie uległo w tym zakresie specjalnej zmianie, jednakże trzeba podkreślić, że o ile WordPress poszedł do przodu, rozwijając Gutenberga, dodając nowe wtyczki i motywy, Blogger stoi w miejscu. Dodane zmiany są raczej kosmetyczne – możliwość wymuszenia https czy dopięcie Google Analitycs. Ten brak rewolucji może być wadą lub zaletą.

Czy warto prowadzić bloga na Bloggerze w 2023 roku

Jeżeli myślimy perspektywicznie, chcemy korzystać z pełnych funkcjonalności bloga na WordPressie – nie będzie to miało sensu. Jeśli jednak, próbujemy swoich sił w pisaniu bloga na próbę, chcemy oszacować własne zaangażowanie lub zwyczajnie WordPress nam nie odpowiada – próbujmy. Pamiętajmy jednak, że wkrótce możemy poczuć niedosyt. Nadal też nie jest pewne, czy Google nie zrezygnuje ze swojej usługi, jak miało to miejsce z wieloma innymi produktami. W tym miejscu jedno jest pewne – prowadząc bloga na niezależnym hostingu, nie jesteśmy u nikogo w gościach. Nie ryzykujemy, że usługa nagle wygaśnie, jeśli regularnie ją opłacamy. I o tym też warto pamiętać, a może nawet przede wszystkim…

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments