Czy można mieć Elementora i WPBakery jednocześnie

Czy można mieć Elementora i WPBakery jednocześnie

WordPress posiada domyślny edytor blokowym, którym jest Gutenberg. Stale rozwijające się narzędzie pozwala na edycję nie tylko wpisów (jak było to na początku wdrożenia), ale podstron, a także całych motywów. Ciągle jednak wiele osób korzysta z rozwiązań alternatywnych – płatnych lub bezpłatnych builderów, z których najpopularniejszymi są m.in. Elementor i WPBakery.

Czy można mieć kilka builderów na jednej stronie internetowej

Technicznie nie ma przeszkód, aby na jednej stronie zainstalować kilka builderów. W praktyce nie powinniśmy stosować tego rozwiązania. Przede wszystkim zawartość podstrony może być edytowana albo w jednym edytorze, albo w drugim. Nie da się na jednej podstronie czy wpisie działać zamiennie. Dodatkowo dla samej witryny jest to niepotrzebne obciążenie. Jeśli nie chcemy edytować w Gutenbergu, zdecydujmy się na jeden builder. Taki, który będzie przede wszystkim dostosowany do naszych potrzeb.

Elementor czy WPBakery

Nie ma tutaj jednej odpowiedzi. Elementor w podstawowej wersji jest bezpłatny, WPBakery nie. Zarządzanie nimi jest inne i oba te rozwiązania nie są pozbawione błędów. Przed decyzją (o ile nie będzie ona wymuszona np. konkretnym, płatnym motywem), proponujemy przejrzeć demo oraz opinie innych użytkowników i wybrać dla siebie najbardziej przyjazny builder, mając na uwadze, że zawsze mamy do dyspozycji niezawodnego i wbudowanego w WordPressa Gutenberga.

Kiedy zmuszeni jesteśmy do posiadania dwóch builderów

Rzadko, ale ciągle zdarzają się sytuacje, że niektórzy twórcy motywów tworzą je w oparciu o Elementora i WPBakery jednocześnie. Chociaż w teorii to użytkownik powinien zdecydować, który builder wybiera, w praktyce okazuje się, że np. elementy stopki edytowane są przez WPBakery, a układy podstron przez Elementora. Jeżeli jest to możliwe, zalecamy zmianę motywu na inny, bo takie kombinacje niekoniecznie niosą coś dobrego.

Podsumowując, możemy mieć Elementora i WPBakery jednocześnie na stronie internetowej. Ale nie jest to zalecane rozwiązanie ze względów wydajnościowych.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments