Czy migracja strony jest zawsze darmowa?

Czy migracja strony jest zawsze darmowa?

Bardzo często pada pytanie, czy migracja strony na hosting JDM.pl jest zawsze darmowa? Odpowiadamy – tak. Są jednak rzadkie sytuacje, kiedy przeniesienie do nas WordPressa nie jest możliwe. Wówczas klient otrzymuje od nas informację zwrotną wraz z opisem sytuacji oraz propozycją rozwiązania problemu (jeżeli jest to możliwe). Do niego należy decyzja, co dalej zrobić – nie ponosi on jednak na tym etapie żadnych dodatkowych kosztów.

Procedura migracyjna

Procedura przeniesienia do nas strony, została opisana krok po kroku w naszym poradniku. Jest to zawsze sytuacja, która dla wielu klientów jest stresogenna. Zupełnie niepotrzebnie. Przenoszenie danych nie jest niczym nadzwyczajnym, pod warunkiem, że wykonywane jest przez doświadczone osoby. Zlecając nam migrację, możecie spać spokojnie – jeżeli zauważymy jakieś nieprawidłowości, które mogą utrudnić ten proces, poinformujemy Was o nich.

Najczęstszą przeszkodą jest podawanie błędnych danych. Klienci często nie pamiętają haseł dostępowych do stron czy hostingu lub nawet nie wiedzą, że zostały zmienione np. przez pracownika opiekującego się stroną. Taka sytuacja może spowodować przesunięcie terminu migracji, więc dobrze jest sprawdzić dane logowania przed przesłaniem ich do nas.

Strona na WordPressie, która nie może być zmigrowana

Przykładem strony, która nie jest poddana procedurze migracji jest np. bardzo stara witryna, nieaktualizowana od kilku lat. Chociaż większość hostingów nieumożliwia utrzymywanie takich stron np. z uwagi na nieobsługiwaną wersję PHP, niektóre nadal je obsługują. Wtedy przy migracji faktycznie następuje konflikt, gdyż na aktualnych parametrach strona nie może działać.

Częstym wówczas problemem jest brak możliwości aktualizacji, gdyż większość pluginów oraz motyw nie jest rozwijana. Zaniedbanie strony internetowej, może skutecznie zablokować migrację. Co wówczas należy zrobić? W tym wypadku pozostaje przeniesienie strony na inny, aktualizowany motyw, zmiana wtyczek na aktualne – co związane jest niekiedy z większą przebudową serwisu. Nie powinno to jednak nikogo powstrzymywać, bo wcześniej lub później i tak taka sytuacja będzie miała miejsce. Jednak jest to już działanie dodatkowo płatne, wyceniane indywidualnie przed podjęciem decyzji klienta o zmianie hostingu.

Dlatego odpowiadając na pytanie, czy migracja strony jest zawsze darmowa – tak jest. Ewentualne koszty, które należy ponieść, aby taka migracja była możliwa wynikają wyłącznie z sytuacji, gdy normalne przeniesienie nie może zostać wykonane. Zawsze jednak klient jest o tym uprzedzany wcześniej, a samo zgłoszenie strony do migracji nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych opłat.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments