Ciekawe rozszerzenia domen

Ciekawe rozszerzenia domen

Twoja strona nie musi mieć rozszerzania .com ani .pl, chociaż do takich najbardziej przyzwyczajeni są użytkownicy. Daj się jednak poznać z ciekawszej strony i dobierz rozszerzenie dla siebie. Dzisiaj kilka słów o ciekawych rozszerzeniach domen.

Jak znaleźć rozszerzenie dla siebie

Przede wszystkim zastanówmy się, jaka jest tematyka Twojej strony. Co nazwa ma przekazać odbiorcom? Następnie przejdźmy do cennika, a zarazem wykazu rozszerzeń domen, który znajdziesz pod adresem jdm.pl/domeny. W zakładce globalne znajdziemy cały przekrój końcówek. Dodając swoją nazwę do odpowiedniej końcówki utworzymy domenę, która będzie stanowić unikalny adres naszej strony (przeczytaj więcej o wyborze domeny). Przykładowe końcówki domen to .actor, .best, .cat, .energy… i wiele, wiele innych.

Następnie warto przyjrzeć się kolejnym aspektom: przede wszystkim, czy dana domena jest wolna. A jeśli jest, to czy wcześniej coś istniało pod tym adresem (do tego posłuży nam serwis WebArchive).

Jeśli naszą stronę kierujemy na rynek polskojęzyczny, warto przemyśleć, czy będzie łatwo ją wymówić, a co za tym idzie zapamiętać. Zbyt skomplikowane nazwy mogą utrudnić dotarcie do naszej strony lub wręcz skierują odbiorców pod inny adres.

O czym warto pamiętać

Niektóre domeny mogą mieć ograniczenia w rejestracji. Jeżeli nie jesteś pewien czy spełniasz warunki, zapytaj nas o to przed zakupem. Ważna uwaga to cena – część rozszerzeń jest znacznie droższa niż domena .com. Dlatego w naszym cenniku jasno zaznaczyliśmy ceną za pierwszy rok oraz cenę przedłużenia.

Ciekawa domena to możliwość wyróżnienia się i możliwość bycia zapamiętanym przez odbiorców. A to warte jest niekiedy każdej ceny. 🙂

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments