Ciekawe domeny dla usług technologicznych

Ciekawe domeny dla usług technologicznych

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że wybór domeny to jedno z najważniejszych działań biznesowych. Adres nie powinien być przypadkowy i starannie wybrany. Jednocześnie niekoniecznie musimy ograniczać się do standardowych rozszerzeńb krajowych (np. .pl) czy global nych jak .com czy .org Oto przykłady ciekawych domen dla usług technologicznych, które możemy rozważyć, jeśli prowadzimy firmę lub piszemy bloga branżowego z tej kategorii.

Poniżej prezentujemy przykłady domen technologicznych, które mogą być użyte zamiast popularnych rozszerzeń. Daje to możliwość zarówno wyróżnienia się na rynku, jak i zarezerowania nazwy, która może nie być dostępna w innym przypadku.

  • .tech
  • .dev
  • .store
  • .site
  • .online
  • .app

Domena .tech

Rozszerzenie domeny .tech zostało stworzone specjalnie dla marek, firm, osób prywatnych, podmiotów edukacyjnych itp. zajmujących się technologią. Jednym słowem .tech jest uznawana na całym świecie jako domena powiązana ze wszystkim, co związane z technologią. Domeną taką posługuje się np. Intel w swoim serwisie www.insight.tech

Domena .dev

Bardzo dobre rozwiązanie dla wszelkiego rozdzaju developerów. Podobnie, jak .tech jest to domena najwyższego poziomu (TLD), która może być używana dla witryn internetowych, aplikacji mobilnych, narzędzi dla programistów, ale i dla zaprezentowania portfolio prac projektowych. Zdecydowanie warto się nad nią zastanowić, gdyż nadal nie jest bardzo popularna na rynku polskim, chociaż pojawiła się na rynku w 2019 roku.

Domena .store

Domena .store została wprowadzona do użytku w czerwcu 2016 roku. Odpowiednia dla firm, które chcą założyć sklep internetowy lub platformę sprzedażową online. Domena ta zyskała szybko na popularności i chętnie używają jej giganci np. apple.store, nike.store czy microsoft.store

Domeny .site i .online

To domeny bardziej uniwersalne, ale również warte rozważenia. Cieszą się nieco mniejszą popularnością niż .store czy .tech, ale dzięki temu łatwiej znaleźć wolne nazwy. Obie domeny jasno wskazują na zawartość powiązaną z działalnością internetową, zarówno komercyjną jak i hobbystyczną. Domena .site została wprowadzona w 2014 roku, a domena .online w 2015.

Domena .app

Domena idealna dla wszelkiego rodzaju aplikacji mobilnych. Jest jedną z młodszych na rynku – została wprowadzona przez Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) w dniu 8 maja 2018 roku. Jest powszechnie stosowana przez twórców aplikacji, firm technologicznych i innych organizacji, które zajmują się tworzeniem i dystrybucją aplikacji na różne platformy mobilne.

Domeny dla usług technologicznych mogą być ciekawym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które nie chcą korzystać jedynie z utartych rozwiązań. Przy rozbudowanych biznesach, warto rozważyć kilka domen, zależnie od odnóg działalności np. .store dla sklepu, a .app dla aplikacji. Wybierając, warto sprawdzić bieżący cennik domen.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments